مدیرکل ایجاد و گسترش سامانه‌های حوزه‌های علمیه خواهران خبرداد؛

ارائه 197 هزار ساعت آموزش مجازی در سامانه مدرس

شناسه خبر : 98325

1399/08/28

تعداد بازدید : 48

ارائه 197 هزار ساعت آموزش مجازی در سامانه مدرس
مدیرکل ایجاد و گسترش سامانه‌های حوزه‌های علمیه خواهران از ارائه 197 هزار ساعت آموزش مجازی در بستر سامانه آموزشی مدرس خبرداد و گفت: در مجموع طلاب خواهر در این سامانه یک میلیون و 250 هزار ساعت برای آموزش وقت گذاشته‌ و در کلاس‌های مجازی حضور داشته‌اند.
به گزارش خبرگزاری کوثر، آقای مهندس محسن شاکر با اشاره به استفاده از سامانه «مدرس» برای آموزش مجازی طلاب در حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: بعد از دو ماه از آغاز سال تحصیلی و آغاز به‌کار سامانه مدرس وضعیت آموزش مجازی را به صورت قابل توجهی در مدارس حوزه‌های علمیه خواهران ارتقا داده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه اساتید 197 هزار ساعت آموزش را در سامانه مدرس ارائه کرده‌اند، عنوان کرد: در مجموع طلاب خواهر در سامانه مدرس یک میلیون و 250 هزار ساعت برای آموزش وقت گذاشته‌ و در کلاس‌های مجازی حضور داشته‌اند.
مدیرکل ایجاد و گسترش سامانه‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: در ماه نخست فعالیت سامانه مدرس کیفیت کلاس‌های آنلاین ضبط شده 90 درصد بوده است اما طی ماه دوم این آمار به بیش از 98 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: ضریب نفوذ سامانه میان اساتید و طلاب به ترتیب در ماه نخست 67 و 50 درصد بوده است اما در ماه دوم به 74 و 67 درصد رسیده است.
وی گفت: استان‌ها باید مشارکت لازم را در این سامانه داشته باشند تا بتوانیم تمامی کلاس‌های طلاب را با استفاده از بستر مدرس دنبال کنیم.
آقای شاکر از حضور 75 درصدی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران در کلاس‌های مدرس یاد کرد و گفت: به ترتیب زنجان، البرز، آذربایجان غربی و اصفهان با 71، 71، 70 و 68 درصد حضور طلاب در کلاس‌ها رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا فرصتی برای ارتقای بسترهای آموزش آنلاین فراهم کرده است، عنوان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران تلاش خود را کرده‌اند تا از این فرصت به وجود آمده بهترین استفاده را داشته باشند.
آقای شاکر از مزیت‌های آموزش مجازی یاد کرد و گفت: در راستای ارائه با کیفیت دروس در فضای مجازی از ظرفیت‌های مختلف استفاده کرده‌ایم و بر اساس بازخوردهای اخذشده عملکرد مطلوبی داشته‌ایم.
وی با تاکید براینکه دستاوردهای امروز در حوزه فضای مجازی و آموزش آنلاین برای همیشه ماندگار خواهد بود، تصریح کرد: در شرایطی که محدودیت‌های پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا ادامه دار خواهد بود و زمانی برای پایان آن مشخص نیست، تلاش می‌کنیم تا بسترهای آموزش آنلاین خود را روز به روز تقویت کنیم.
آقای شاکر ضمن تقدیر از نگاه مطلوب مدیران حوزه‌های علمیه خواهران به حوزه آموزش مجازی مطرح کرد: مدارس باید مشوق طلاب باشند و در حد توان خود در تامین تجهیزات مورد نیاز برای ارتباط‌های آنلاین تلاش کنند.
مدیرکل ایجاد و گسترش سامانه‌های حوزه‌های علمیه خواهران گفت: متخصصان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در تلاش هستند تا خدمات سامانه مدرس را ارتقا داده و شرایط مطلوب‌تری را برای تحقق آموزش آنلاین رقم بزنند.