معاون پژوهش:

50 عنوان کتاب توسط خواهران طلبه سمنانی تالیف شد

شناسه خبر : 98183

1399/08/26

تعداد بازدید : 49

50 عنوان کتاب توسط خواهران طلبه سمنانی تالیف شد
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران سمنان گفت: 50 عنوان کتاب و 100 مقاله پژوهشی توسط خواهران طلبه این استان تالیف شد.

خانم سمیه سالم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری کوثر از سمنان، با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۱۰۰ مقاله پژوهشی توسط طلاب سطح ۲ این نهاد حوزوی ارائه شد است، ابراز داشت: بیش از ۲۰ مقاله از مقالات مذکور موفق به کسب رتبه ISC در دومین کنفرانس ملی علوم انسانی و توسعه و کنفرانس های دیگر شده‌اند.

وی بیان کرد: بیش از ۵۰ عنوان کتاب توسط طلاب شامل پایان نامه، تحقیقات پایانی و غیره توسط نشر هاجر، سبز رایان گستر و سمنگان به چاپ رسیده است.
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران سمنان از افزایش قابل ملاحظه نگارش و چاپ مقالات و کتاب در فرآیند فعالیت علمی طلاب خبر داد و افزود: پژوهش های پایانی طلاب خواهر در سه سطح شامل مقالات پایانی سطح۲(کارشناسی)، پایان نامه های سطح سه(کارشناسی ارشد) و رساله های علمی سطح چهار(دکتری) می باشد.
وی گفت: هدف از تدوین پایان نامه ها و رساله های طلاب خواهر سنجش مهارت بانوان طلبه در به کارگیری منابع اصلی و استفاده از آن ها، عمق بخشی به دانایی و توانایی  و در نهایت تدوین آثار علمی بوده است.
خانم سالم بیان کرد: بیش از ۶۰ استاد بومی راهنما، مشاور و داور در امور محتوایی، شکلی و ساختاری پایان نامه ها و رساله های علمی و ۵۰ استاد ارزیاب، مقالات پایانی طلاب را هدایت و راهنمایی می کنند.
وی گفت: ۱۷۱ بانوی طلبه حوزه علمیه خواهران استان سمنان در رشته های فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی و کلام با گرایش مهدویت از پایان نامه خود دفاع کرده اند و ۱۲۰ بانوی طلبه نیز در حال نگارش طرح تفصیلی و تدوین پایان نامه می باشند.
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان سمنان اظهار کرد: موضوعات بانوان طلبه سطح سه در کارگروه های متشکل از متخصصین در رشته فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآنی، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت و مهدویت بررسی و تصویب و به زودی کارگروه تخصصی فقه خانواده برای بررسی موضوعات رساله ۱۷ نفر از طلاب سطح چهار راه اندازی می شود.
وی گفت: با توجه به شیوع کرونا برخی از دفاعیه پایان نامه ها به صورت حضوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری و برخی به صورت مجازی و ارتباط از طریق اسکایپ برگزار و ضبط و در نهایت طلاب با ارائه مقالات پایانی، پایان نامه ها و رساله ها موفق  به اخذ مدرک سطح ۲، سه و چهار می شوند.