مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون هرمزگان:

یکی از دلایل نفوذ دشمنان بی توجهی به تعالیم قرآنی است

شناسه خبر : 98126

1399/08/26

تعداد بازدید : 34

یکی از دلایل نفوذ دشمنان بی توجهی به تعالیم قرآنی است
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون هرمزگان گفت: یکی از علل نفوذ و تفرقه افکنی دشمن در بین مسلمانان، عدم توجه آنان به دستورات قرآن است.
به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد برزگرپور در نشست برخط(آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول جزیره قشم، با بیان آیه «يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ‌» اظهار کرد: پروا و ترس از خدا یعنی، انسان طوری زندگی کند که بتواند جامعه را به سوی یکتاپرستی هدایت کرده و با قدرت در بین دشمنان نفوذ کند.
 
وی تصریح کرد: معنای وحدت امت اسلامی با هم بودن، همدلی، استفاده از ظرفیت‌ها برای هدایت انسان‌ها به سوی خداوند و قدرت بخشیدن به اسلام بوده و جلوگیری از اختلاف و تفرقه و بستن راه نفوذ دشمن، در واقع عمل به آیه‌ «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًاوَلا تَفَرَّقوا» است.
 
وی با تاکید بر وحدت امت اسلامی بیان کرد: قدرت و انسجام مسلمانان بر اساس آیات قرآن، سبب مصونیت دین و نصرت الهی شده و نعمتی است که هیچ مساله‌ای با آن برابری نمی‌کند.
 
حجت‌الاسلام برزگرپور با اشاره به آیه ۱۰ سوره حجرات «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُواْ بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَاتَّقُواْ اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ‏» بیان کرد: مومنان با تقوا و خداترس در صلح و برادری با هم، مورد رحمت و لطف الهی قرار می‌گیرند.
 
وی افزود: وحدت، استوار ساختن نقاط همبستگی بوده و این شیوه‌ی اصیل و قرآنی، نه تنها بین مسلمانان، بلکه میان کسانی که نزدیکترین ادیان آسمانی و اهل کتاب به شمار می‌روند، نیز دیده شده که آیه ۶۴ سوره آل عمران گواه بر آن است.
 
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون هرمزگان، بیان کرد: یکی از علت هایی که دشمن توانسته در بین مسلمانان اختلاف بیاندازد، عدم توجه به دستورات قرآن در رابطه با وحدت و همدلی و عدم توجه به اهداف نبی مکرم اسلام (صل‌الله‌و‌علیه‌وآله‌وسلم) است.
 
حجت الاسلام برزگرپور در پایان تاکید کرد: وحدت اسلامی سبب جلوگیری از تجزیه کشورهای اسلامی، عدم نفوذ و بهره برداری قدرت های استعماری برای سلطه بر مسلمانان خواهد شد که لازمه آن داشتن بصیرت، آگاهی و وظیفه‌شناسی گروه‌های مختلف مسلمانان است.