استاد حوزه:

ایجاد تفرقه علت اصلی توهین نشریه های فرانسوی به پیامبر(ص) است

شناسه خبر : 98120

1399/08/28

تعداد بازدید : 35

ایجاد تفرقه علت اصلی توهین نشریه های فرانسوی به پیامبر(ص) است
خانم عطااللهي استاد حوزه گفت: وجود پربرکت پیامبر اکرم(صلي الله عليه و آله) محور روشن و جامع برای وحدت مسلمانان است و علت اهانت‌ها به ایشان ایجاد تفرقه مي باشد.
به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم زینب عطاءاللهی در نشست پژوهشی با موضوع«عوامل خدشه‌دار شدن وحدت» بیان کرد: وحدت در حیطه‌های مختلف مانند ادیان توحیدی، مذاهب اسلامی و ميان افراد جامعه به عنوان هم‌زیستی اجتماعی قابل بررسی است.
 
استاد حوزه، وحدت بین انسان‌ها را از موضوعات بسیار مهم در اسلام دانست و افزود: اساس و پایداری بسیاری از مسائل سیاسی، اقتصادی و امنیتی بستگی به اصل وحدت بین انسان‌ها دارد.
 
کارشناس دینی یکی از علل اصلی تعرض به کشورهای اسلامی و تاخت و تاز استکبار جهانی را تفرقه ميان مذاهب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: طبق بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله)، وجود پر برکت پیامبر اکرم(صلي الله عليه و آله) محور روشن و جامع  برای وحدت مسلمانان است.
 
خانم عطاءاللهی، ایجاد تفرقه  و خدشه‌دار کردن وحدت را یکی از علت‌های توهین نشریه‌های فرانسوی سیاستمدار به پیامبر اکرم(ص) دانست و گفت: دشمنان با ایجاد شبهه، تحقیر و توهین و نشر آن در فضای مجازی در قالب کاریکاتور و فیلم سعی دارند قداست شخصیت پیامبر (ص) را از بین ببرند.
 
استاد حوزه با اشاره به اینکه اگر محور وحدت از بین برود، آمریکا، صهیونیست و استکبار بر مسلمانان مسلط می‌شوند، گفت: مسلمانان شیعه و سنی با ترسیم جلوه‌های شخصیت پیامبر(صلي الله عليه و آله) در رسانه‌ها و فضای مجازی و با تهیه فیلم و تدوین کتاب می‌توانند مقابل توطئه‌ها بایستند.
 
کارشناس دینی با اشاره به اهمیت وحدت میان امت و در سیره‌ی ائمه(علیهم السلام) اذعان کرد: خدشه دار شدن وحدت به طور خاص مسئله بسیار مهم است که در قرآن در داستان حضرت موسی(علیه السلام) و همچنین  در تاریخ پس از رحلت پیامبر (صلی الله علیه و آله)  به آن اشاره شده است.
 
وی یکی دیگر از عوامل ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی را کج‌فهمی نسبت به معارف اسلام دانست و یادآور شد: گروهی از دشمنان با وارونه جلوه دادن معارف ناب اسلامی و کج‌فهمی نسبت به این معارف سبب افراطی‌گری و برهم زدن شکوه و عظمت وحدت اسلامی شدند.
 
استاد حوزه با استناد به آیه ۴۶ سوره انفال « وَلَا تَنَزَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ» و بیان اینکه جریان‌های افراطی در اهل تسنن و تشیع برخلاف وحدت جامعه اسلامی بلندگوی دشمن هستند تصریح کرد: امام صادق (علیه السلام) با استناد به  آیه ۱۰۸ سوره انعام «وَلَا تَسُبُّواْ الَّذِینَ یَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّواْ اللَّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ» به اهمیت و ارج نهادن برای مقدسات مذاهب اسلامی سفارش می‌کردند. 
 
استاد حوزه، عدم تمسک به دین الهی و عدم عبرت از تاریخ را از دیگر عوامل آسیب‌زا دانست و افزود: پایگاه اینترنتی نورمگز نزدیک به ۵۰ مقاله با موضوع وحدت منتشر کرده که مقاله‌هایی با موضوع راهکارهای تحکیم وحدت از نگاه امامان شیعه و بازخوانی ضرورت وحدت اسلامی و سخنان مقام معظم رهبری(حفظه الله) و امام خمینی(رحمه الله علیه) از منابع خوب و کاربردی برای پرداختن به موضوع وحدت هستند.