کارشناس پژوهش:

مطالعه و كتابخواني، جهاد علمی محسوب مي شود

شناسه خبر : 98118

1399/08/28

تعداد بازدید : 40

مطالعه و كتابخواني، جهاد علمی محسوب مي شود
کارشناس پژوهش مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول(سلام الله عليها) جزیره قشم گفت: مطالعه مستمر و کسب دانش برای جوانان جهاد علمی است.
به گزارش خبرگزاري كوثر از هرمزگان، خانم مریم ماهوتیان ضمن تبریک به مناسبت هفته کتابخوانی بیان کرد: در شرایط کنونی با کاهش آمار مطالعه و کتابخوانی در جامعه، بر مسئولان، اندیشمندان و پژوهشگران لازم است تا علل و عوامل آن را بررسی و جامعه را از زیبایی ها و فواید این نعمت بزرگ آگاه سازند.
 
وی با بیان حدیثی از امام علی(علیه السلام) «نعم الحدث الکتاب، کتاب گوینده نیکویی است» و تاکید بر فواید و آثار مطالعه برای افراد بیان کرد: خواندن کتاب سبب کاهش استرس روزانه، تقویت حافظه و جلوگیری از بیماری زوال عقل می شود.
 
كارشناس پژوهش ابراز کرد: فرهنگ دیرینه قصه‌گویی بزرگترها در خانواده برای فرزندان، ریشه در تمدن اسلامی و ایرانی داشته که کوشش مادران در تداوم آن سبب رشد شخصیت فردی و اجتماعی فرزندان شده، انس و الفتی با کتابخوانی ایجاد خواهد کرد.
 
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب «امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی که یک واجب دینی است و از همه بیشتر جوانان باید احساس وظیفه کنند» بیان کرد: مطالعه کتاب سبب تفکر، تعقل و دژی در برابر جهل و نادانی است.
 
مبلغ فعال مدرسه علمیه ریحانه الرسول جزیره قشم تاکید کرد: خوشبخت ترین افراد کسانی هستند که اهل مطالعه کتاب‌های خوب بوده و روزانه بر دانش آنها افزوده می شود.