مدیر مدرسه علمیه فاطمه معصومه سلام الله علیها هشتگرد:

رکن اساسی توسعه علمی توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است

شناسه خبر : 98088

1399/08/25

تعداد بازدید : 51

رکن اساسی توسعه علمی توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است
مدیر مدرسه علمیه فاطمه معصومه سلام الله علیها هشتگرد گفت: رکن اساسی توسعه علمی، دانایی است که با استفاده از کتب مکتوب به دست می‌آید.

خانم فتحی در گفت‌وگو با خبرگزاری کوثر از کرج همزمان با گرامیداشت هفته کتاب اظهار داشت: اینکه می گویند هر کتاب، به یک بار مطالعه کردن می ارزد، اشتباه است. کتاب باید مفید بوده و متناسب با نیاز مراجعه کننده، سطح سواد و سن و سال خواننده باشد.

وی با تأکید بر اینکه اساس کتاب و کتابخوانی باید در جهت حفظ امانت وجود انسانی باشد، افزود: مهجوریت کتاب در جامعه امروز ایران آسیب غیرقابل انکاری را بر بستر اجتماع وارد آورده و این بر خلاف کلام رهبری مبنی بر فریضه و واجب بودن کتابخوانی ملت است.

مدیر مدرسه علمیه فاطمه معصومه سلام الله علیها هشتگرد در ادامه تصریح کرد:: کتاب به عنوان سخنگوی خاموش، رشته اتصال و پیوند معنوی انسان است. علوم بر مبنای همین کتابها باقی مانده و نشر داده شده اند.

خانم فتحی گفت: فرهنگ جامع شیعی از سوی معصومین علیهم السلام نیز بر اساس نشر آثار و مکتوبات دینی شکل گرفته است. از این رو هفته کتاب و کتابخوانی احیاگر این سنت دیرین در قدرشناسی کتاب و قلم است. 

مدیر مدرسه علمیه فاطمه معصومه سلام الله علیها هشتگرد ا اشاره به کلام الله مجید به عنوان معجزه رسول اکرم(ص)، اظهار داشت: کتاب، برای هر امت و کشوری، شناسنامه است و ما در ایران و اسلام، یک شناسنامه بسیار افتخار آمیز داریم که همه قبولش دارند.

وی  با بیان اینکه برنامه‌های مبسوطی در جهت نشر کتاب و کتابخوانی تدارک دیده است، بیان داشت: هفته کتاب و کتابخوانی این بستر را فراهم می‌آورد که مدارس علمیه به این مهم توجه بیشتری نمایند. 

خانم فتحی در پایان خاطر نشان کرد: این برنامه‌ها با گزارش کتاب‌های مورد علاقه طلاب، تحلیل و نقد کتاب، شناخت کتابخانه های دیجیتالی و نرم‌افزارهای تحقیقاتی، روشهای مطالعه، مسابقات کتابخوانی، نشست‌هایی بر مبنای سیرهای مطالعاتی و غیره همراه است.