به صورت مجازی؛

هفتمین نمایشگاه تخصصی حوزه‌های علمیه خواهران برپا شد

شناسه خبر : 98080

1399/08/25

تعداد بازدید : 48

هفتمین نمایشگاه تخصصی حوزه‌های علمیه خواهران برپا شد
مدیرعامل مرکز نشر هاجر گفت: هفتمین دوره نمایشگاه تخصصی حوزه‌های علمیه خواهران با سه هزار و 567 عنوان کتاب از 274 ناشر به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صوت مجازی، آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، احمد شایان‌فر با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه‌های کتاب تاثیر مهمی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد، اظهار کرد: امسال مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، برای دومین سال متوالی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نمایشگاه تخصصی حوزه‌های علمیه خواهران را با استفاده از بستر فضای مجازی دنبال کرده است.
وی اضافه کرد: هفتمین نمایشگاه تخصصی حوزه‌های علمیه خواهران امسال هم‌زمان با روز کتاب و کتابخوانی و با شعار مطالعه بیشتر مراقبت بهتر کار خود را با آدرس مجازی http://hajarpub.ir/  آغاز کرده و سه هزار و 567 عنوان کتاب از 274 ناشر را برای عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی به نمایش گذاشته است.
مدیرعامل مرکز نشر هاجر از ارائه 370 عنوان از کتب نشر هاجر در این نمایشگاه خبرداد و گفت: در هفتمین نمایشگاه تخصصی حوزه‌های علمیه خواهران 900 عنوان کتاب مرتبط با زن و خانواده گرد‌آوری شده است و مباحثی از جمله دفاع مقدس، درسی و معارفی، اهل بیتی و تفسیری فلسفه، کلام، اعتقادی و روان‌شناسی موضوعات سایر کتب را به خود اختصاص می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه 20 تا 30 درصد تخفیف برای کتب هفتمین دوره نمایشگاه کتاب حوزه‌های علمیه خواهران درنظر گرفته شده است، گفت: این نمایشگاه از امروز کار خود را به صورت رسمی آغاز کرده و تا آغاز هفته پژوهش به کار خود ادامه خواهد داد.
شایان‌فر با بیان اینکه رونمایی از پوستر این نمایشگاه طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران و جمعی از معاونان ایشان، انجام شده است، عنوان کرد: امیدواریم این نمایشگاه بتواند در اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاثیرگذار باشد.
وی از دستاوردهای اخیر مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران یاد کرد و گفت: دستاوردهای اخیر مرکز نشر هاجر در این نمایشگاه برای عموم علاقه‌مندان عرضه شده است که «حضور خداوند در زندگی انسان»، «تصویرسازی مفاهیم توحیدی در قرآن»، «الهدی» «خانه امن»، «تقوای اقتصادی»، «زنان انسان‌ساز»، «دو انگشت روی یک ماشه»، «دین و جامعه»، «شاه شمشاد قدان»، «مظلومیت تاریخی»، «عوالم وجود»، «ویروس تاجدار»، «حقیقت آرامش»، «زن در یهودیت»، «حقیقت آرامش» و «بیست منهای یک» از جمله این دستاوردها است که هفته گذشته طی مراسمی توسط مدیر حوزه‌های علمیه خواهران رونمایی شد.
مدیرعامل مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه این مرکز برای برپایی نمایشگاه‌های تخصصی کتاب حوزه‌های علمیه خواهران از هیچ اقدامی دریغ نکرده است، عنوان کرد: از دوره اول تا پنجم این نمایشگاه که به صورت حضوری برگزار شد شاهد استقبال قابل توجه عموم علاقه‌مندان بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه خانه‌نشینی این روزها فرصت مطلوبی را برای توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی فراهم آورده است، تصریح کرد: امیدواریم روز به روز جمعیت علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی افزایش یافته تا در مجموع سطح آگاهی جامعه در حوزه‌های مختلف افزایش قابل توجهی داشته باشد.
شایان‌فر از آمار پایین میانگین مطالعه در ایران یاد کرد و گفت: همه بخش‌ها باید در کنار یکدیگر قرار گرفته و با تولیدات فاخر و ترویج فرهنگ کتابخوانی بتوانند میانگین مطالعه مفید و کاربردی را افزایش داده و کتاب را به همراه همیشگی اقشار مختلف جامعه تبدیل کنند.
وی با تاکید بر اینکه مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برای تولید آثار فاخر و افزایش جامعه مخاطبان تلاش و کوشش بسیاری داشته است، عنوان کرد: بیشتر محصولات این مرکز با موضوع زن و خانواده تهیه شده و به چاپ رسیده است به همین علت می‌توان از این مرکز به‌‎عنوان یکی از مجموعه‌های فعال در حوزه زن و خانواده نیز نام برد.
مدیرعامل مرکز نشر هاجر گفت: به هر میزانی که فرهنگ کتابخوانی در جامعه پررنگ‌‌تر شود آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی نیز کاهش خواهد یافت چراکه افزایش آگاهی نسبت به آسیب‌ها سبب دوری افراد از آن‌ها می‌شود.
وی ضمن تقدیر از نگاه مثبت مسئولان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور نسبت به موضوع کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: امیدواریم با مشارکت پژوهشگران و اساتید حوزه‌‌های علمیه خواهران روز به روز شاهد ارتقای کمی و کیفی تولیدات مرکز نشر هاجر باشیم.