معاون پژوهش مرکز تخصصی الزهرا(س) گرگان:

کاهش شمارگان کتاب به شدت رشد فرهنگی جامعه را تهدید می‌کند

شناسه خبر : 98031

1399/08/25

تعداد بازدید : 39

کاهش شمارگان کتاب به شدت رشد فرهنگی جامعه را تهدید می‌کند
معاون پژوهش مرکز تخصصی الزهرا(س) گرگان گفت: کاهش شمارگان کتاب و تعداد کتابخانه ها، پدید آمدن شکاف بین کتاب و مخاطبین به شدت رشد فرهنگی جامعه را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم طاهره سادات ضیاءحسینی در نشستی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، از مهمترین شاخصه های توسعه فرهنگی هر جامعه را، رشد میزان کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در بین اقشار مختلف آن دانست که موجب ارتقاء سطح آگاهی و دانش جامعه می شود.

وی افزود: افتخار ما این است که دین مبین اسلام به کتاب و کتابخوانی به اندازه‌ای اهمیت داده که معجزه ماندگار پیامبر اسلام(ص) از جنس کتاب است، و اولین آیاتی که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد، امر به خواندن و فراگیری علم از سوی خالق بود.

معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان، با اشاره به این مطلب که دنیای امروز با بحران فرهنگی مواجه است، ادامه داد: کاهش شمارگان کتاب و تعداد کتابخانه ها، پدید آمدن شکاف بین کتاب و مخاطبین به شدت رشد فرهنگی جامعه را تهدید می‌کند.

ضیاءحسینی گفت: روی آوردن به کتاب و گرایش به مطالعه می‌تواند نقش مهمی در مقابله با این مشکل ایفا کند و هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای توجه دادن اقشار مختلف به فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه است.

وی با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به اهل دانش و همه دست اندرکاران توسعه فرهنگ مطالعه، بر ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاکید و توصیه کرد.