معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان همدان:

دومین نشست برخط «منشور پیدا و پنهان در زندگی طلبگی» برگزار شد

شناسه خبر : 97991

1399/08/28

تعداد بازدید : 24

دومین نشست برخط «منشور پیدا و پنهان در زندگی طلبگی» برگزار شد
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان همدان از برگزاری دومین نشست‌ اخلاقی آنلاین با عنوان«منشور پیدا و پنهان در زندگی طلبگی» خبر داد.

به گزارش خبرگزاري كوثر از همدان، خانم مریم جان جان با اشاره به برگزاری دومین نشست برخط اخلاقی از سلسله نشست‌های«منشور پیدا و پنهان در زندگی طلبگی» گفت: با توجه به شیوع موج سوم بیماری کرونا و عدم برگزاری جلسات اخلاقي حضوری در مدارس و لزوم برگزاری این جلسات در رشد معنوی و تهذیبی طلاب، در ادامه برگزاری سلسله نشست های اخلاقی برخط ، دومین جلسه آن با حضور سخنران کشوری، حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری برگزار شد.

وی ادامه داد: طلاب علوم دینی باید در گفتار و رفتار ، مسلک و روش زندگی خود الگو باشند و بدین منظور آگاهی از آداب و اخلاق طلبگی، شناخت خودوجامعه ،مسئولیت خطیرعنوان  طلبگی  که لباس سربازی امام زمان (عج) است،از اقتضائاتی است که متولیان حوزه های علمیه و مربیان تعلیم و تربیت  باید به آن توجه کنند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان همدان افزود: رسالت حوزه علمیه پرورش دانشمندان مهذب و پاسداران مرزهای حقیقت و معنویت است، رسالتی که نمیتوان ارزش و اهمیت آن را در هيچ جا یافت زیرا در راستای نشر معارف والای دین و اهل بیت(عليه السلام) است.

وی تصریح کرد: از دیرباز تاكنون اهمیت بعد اخلاقی و تهذیبی و پرورش روحی و معنوی طلاب مورد اهتمام علماء بوده و هست که برگزاری سلسله نشست های برخط اخلاقی منشور پیدا و پنهان نیز گامی در جهت رشد جامع طلاب و عملیاتی کردن رسالت حوزه های علمیه است.