در سومین نشست طرح ارتباط و ارتقا بررسی شد؛

راهکارهای مدیران حوزه‌های علمیه خواهران برای افزایش ارتباط طلاب با حوزه

شناسه خبر : 97979

1399/08/21

تعداد بازدید : 116

راهکارهای مدیران حوزه‌های علمیه خواهران برای افزایش ارتباط طلاب با حوزه
مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران در سومین نشست طرح ارتباط و ارتقا راهکارهای مختلفی را برای استمرار تحصیلی طلاب و ارتباط و تعلق خاطر آن‌ها به حوزه مطرح و موانع تحقق این هدف را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، سومین نشست علمی طرح ارتباط و ارتقا ظهر چهارشنبه 21 آبان‌ ماه به صورت ویدیو کنفرانس با حضور مدیران حوزه‌های علمیه خواهران از 23 استان مختلف کشور برگزار شد.
در این نشست حجت‌الاسلام  المسلمین سید محمد واحدی معاون امور حوزه‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به تبیین اهداف برگزاری این نشست پرداخت و اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم علل ریزش هرچند اندک طلاب را تعیین کرده و با عملکردی قوی‌تر در راستای رفع این علل گام برداریم، هر چند در برخی از علل نمی‌توانیم هیچ دخالتی داشته باشیم اما در مباحث مرتبط با امور مدیریتی از هیچ تلاشی برای استمرار تحصیلی طلاب دریغ نخواهیم کرد.
حجج اسلام والمسلمین محمد احمدی، سید ابراهیم افتخاری، فاضلی پیردوستی، جهانگیری، محمد حیدری‌زاده و مرتضی عرب خالص به ترتیب مدیران حوزه علمیه خواهران استان‌های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، هرمزگان، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان در این نشست به ایراد سخن پرداختند.
همچنین، خانم‌ها مرحمت محمدی مدیر حوزه علمیه خواهران کرمان و سیده نفیسه واعظ حسینی مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان در این نشست نظرات خود را مطرح کردند.
ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی، تغییر نظام آموزشی، توجه بیشتر به گزینش داوطلبان، توجه ویژه به اقتصاد و معیشت طلاب، پرهیز از یکسان‌سازی دروس برای افراد و توجه بیشتر به نخبگان و الگوسازی از آن‌ها از جمله راهکارهای مطرح شده در این نشست بوده است.