رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه هرمزگان:

گفتمان نهج البلاغه در جامعه اسلامی پیاده شود

شناسه خبر : 97868

1399/08/24

تعداد بازدید : 51

گفتمان نهج البلاغه در جامعه اسلامی پیاده شود
استاد حوزه علمیه قم گفت: آموزه‌های نهج‌البلاغه راه حل مشکلات امروز بوده بنابرين بايد به طور شفاف در جامعه اسلامی پیاده شود.
به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر میرزایی در نشست پژوهشی با موضوع«راهکارهای پیاده‌سازی آموزه‌های نهج البلاغه در عصر حاضر» بیان کرد: شناخت مسائل و مبانی نهج البلاغه، سبب پیاده سازی و ترویج آموزه‌های آن در عصر حاضر به صورت شفاف می شود.
 
استاد حوزه، مسأله توحید را مهم‌ترین اصل در نهج البلاغه دانست و تصریح کرد: جامعه بعد از رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) نسبت به مبانی توحید آگاهی نداشته که در نهج البلاغه به معرفی و تشریح این اصل مهم پرداخته شده است.  
 
رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه اذعان داشت: پیوند و هماهنگی زندگی مادی با جهان پس از مرگ و آگاه ساختن مسلمانان با سیاست اسلامی و اسلام سیاسی از آموزه های دیگر نهج البلاغه است.
 
حجت الاسلام و المسلمین میرزایی افزود: آگاهی ساختن مسلمانان و افراد با مسائل اسلامی و معرفی آن به همگان تنها در جنبه عبادی، زکات و حج منحصر نمی شود، بلکه اسلام با موضوعات مختلف از جمله حکومت اسلامی نیز مطرح است.
 
استاد حوزه با اشاره به محورهای نهج البلاغه و اهمیت معرفت نسبت به آنها خاطرنشان کرد: جامعه امروز به شناخت نسبت به دین، قرآن و مسائل دینی نیازمند است.
 
حجت الاسلام و المسلمین میرزایی با اشاره به تعبیر امام خامنه ای(حفظه الله) که مومن باید لحظه شناس باشد، بیان کرد: شناخت نسبت به مسائل دینی جامعه موجب لحظه شناسی و تصمیم گرفتن به موقع می شود.
 
رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه گفت: پرورش و تربیت نیرو در زمینه نهج البلاغه به اندازه اي دارای اهمیت است که باید دانش آموزان با نهج البلاغه و گفتمان آن انس داده شوند.
 
وی با بیان اینکه نهج البلاغه تفسیر آیات قرآن است، یادآور شد: برای ورود معارف نهج البلاغه به خانه های مردم باید از طریق صدا و سیما، روزنامه ها و فضای مجازی عمل و مبانی اسلام را نهادینه کرد.