استاد حوزه:

تبعیت و اطاعت از ولایت فقیه، مهمترین وظیفه منتظر واقعی است

شناسه خبر : 97351

1399/08/04

تعداد بازدید : 65

تبعیت و اطاعت از ولایت فقیه، مهمترین وظیفه منتظر واقعی است
استاد حوزه در نشست مجازی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد گفت: مهمترین وظیفه منتظر واقعی پیروی و تبعیت از ولایت فقیه در زمان غیبت امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد حجت­ الاسلام­ و ­المسلمین ناصر محمدی عصر امروز در نشست مجازی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد که به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام)  برگزار شد، جمعیت زیاد شیعیان، فشار حکومت‌های جبار و تحت کنترل شدید بودن آن امام همام را از شرایط سخت زندگیِ ایشان برشمرد.

وی معرفی و شناساندن حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به شیعیان را به نحوی که دشمنان از وجود مبارک ایشان مطلع نشوند، از وظایف مهم امام حسن عسکری(علیه السلام)  در آن شرایط خفقان دانست و افزود: عدم اطلاع شیعیان از وجود امام دوازدهم در آن زمان، اعتقاد مردم را دچار خدشه می کرد.

استاد حوزه، در تبیین چگونگیِ معرفیِ حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) اظهار داشت: امام حسن عسکری(علیه السلام) فرزند خود را به برخی از یاران نزدیک و مخلص همچون احمد بن عیسی قمی، نشان می دادند و یا تولد ایشان را مطرح و حضور ایشان را از توده مردم کتمان می کردند.

وی در ادامه به گرویدن بسیاری از مردم از جمله دانشمندان به اسلام، رواج افکار غیر اسلامی و مطرح شدن شبهات در آن زمان اشاره و بیان کرد: به خاطر شرایط موجود و عدم دسترسی مردم به امام در اثر اختناق حکومت، امام یازدهم برای پاسخگویی به سوالات، دریافت وجوهات وغیره به ایجاد شبکه ای از نمایندگان در شهرها اقدام کرد.

 محمدی در بیان برخی از فعالیت‌های نمایندگان امام در شهرها گفت: رفع برخی از شبهات و برداشت های اشتباه از دین توسط نمایندگان امام انجام می­شد به طوری که مخالفان در نهایت به حقانیت دین الهی و خاندان نبوت، اعتراف می کردند.

وی در پایان، با اشاره به آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) علاوه بر لزوم دعا، صدقه دادن وغیره، تبعیت و اطاعت از ولی فقیه را در این زمان، وظیفه اصلی منتظر واقعی دانست تا به عنایت الهی، امور به طور مستقیم به ولی عصر (ارواحنا فداه) سپرده شود.