امام جمعه نجف آباد:

بشر بدون وحی، توحید و پیام پیامبر(ص)، در ضلالت است

شناسه خبر : 97258

1399/07/30

تعداد بازدید : 46

بشر بدون وحی، توحید و پیام پیامبر(ص)، در ضلالت است
امام جمعه نجف آباد گفت: دستیابی بشر به علم، تنها با حضور پیامبران الهی صورت می گیرد و بشر بدون وحی، توحید و پیام پیامبر(ص)، در ضلالت است.

به گزارش خبرگزاری «کوثر» از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین حسناتی در نشست آنلاین با طلاب مدرسه علمیه زهرائیه نجف آباد، با اشاره به نعمت رسالت پیامبران الهی بیان کرد: اگر بشریت بخواهد به مرحله علم برسد، تنها با حضور پیامبران الهی صورت می گیرد و بشر بدون وحی، توحید و پیام پیامبر(ص)، در ضلالت است.

وی، خاتمیت پیامبر(ص) را به معنی تکمیل شدن، جهانی شدن و جاودانه شدن دین دانست و اضافه کرد: خاتمیت به معنای کامل شدن بشر نیست که نیازی به راهنما نداشته باشد، بلکه نیازمند مفسران وحی الهی هستند که تاکیدات فراوان پیامبر(ص) به منظور تمسک به قرآن و عترت، به همین دلیل بوده است.

امام جمعه نجف آباد به گمشده بشر در زمان امروز اشاره کرد و گفت: امروز گمشده بشر، عقل است؛ پیامبر خدا با هدف زنده کردن عقول آمد که با زنده کردن عقل، قرآن و عترت زنده می شود و مسیر زیبای حیات طیبه دنیا و آخرت برای انسان باز می شود؛ از این رو، همگان به خصوص طلاب که این رسالت را پذیرفته اند، بشر را با راه نجات یعنی وحی، آشنا کنند.

حجت الاسلام حسناتی در ادامه به شرایط کنونی جامعه و نحوه تحصیل و تدریس در زمان کرونا و احتمال طولانی شدن این ویروس اشاره کرد و گفت: به دلیل طولانی شدن کرونا، نباید تحصیل تعطیل شود که تکالیف اصلی ما به عنوان طلبه باید حفظ شود و همه این شرایط با رعایت دستورالعمل ها امکان پذیر است، همیشه در زمان تهدیدها، بهترین فرصت ها به دست می آید.

وی نفوذ شبهه هایِ فضای مجازی را از خطرات پیش رویِ جوانان دانست و اظهار کرد: در زمانی که ناخواسته همه درگیر فضای مجازی شده اند و کسی حامی فرزندان ما در این فضا نیست، طلاب با انجام رسالت خود، کار تبلیغی انجام دهند که دشمن بیکار ننشسته است.

امام جمعه نجف آباد بر ورود حوزه های علمیه در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: با کارهای قوی و محتواهای برجسته و نیز ارتباط با جوانان در این فضا، به مقابله با تهدید ها بپردازید، تشکیل گروه های تبلیغی در فضای مجازی مهمترین اقدام در ایفای نقش یک طلبه است.