مدير حوزه هاي علميه خواهران:

مسئولان براي رفع مشكلات به نهج البلاغه رجوع كنند

شناسه خبر : 97224

1399/08/03

تعداد بازدید : 54

مسئولان براي رفع مشكلات به نهج البلاغه رجوع كنند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: مطالعه آسیب شناسانه نهج‌البلاغه موجب رفع و کاهش کاستی ها،حفره ها و آسیب های نظام جمهوری اسلامی شده و می تواند راهکارهایی را برای گذر از این وقایع در اختیار مدیران و مربیان جامعه قرار دهد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کوثر از هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور در پیام تصویری به مناسبت آیین اختتامیه دومین همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی در بندرعباس ضمن اشاره به آسیب شناسی وضعیت جامعه اسلامی در سوره توبه تصریح کرد: این سوره به تلاش جریان منافق برای از بین بردن ارزش ها و حاکم کردن ناهنجاری ها و ضد ارزش ها اشاره کرده و اینکه بیماردلانی با اندیشه های مخرب که به اسلام روی آورده اند، در صف مسلمانان قرار دارند.
 
وی با اشاره به وقايع بعد از رحلت پیامبر اسلام(صل الله علیه و آله وسلم) اظهار کرد: مدیریت جامعه نو پای اسلامی صدر اسلام در برابر مسائل جدید با چالش هایی رو به رو شد و همین چالش ها زمینه را برای بروز تلاطم ها و جنگ هایی با عنوان رده یا ارتداد فراهم کرد.
 
وی در ادامه به بررسی مسیر خلافت قبل از حکومت حضرت علی(علیه السلام) پرداخت و بیان کرد: حکومت اسلامی در شرایطی به آن حضرت سپرده شد که به دلیل نامساعد بودن اوضاع جامعه و اصرار ایشان بر گسترش عدالت، فشارهای بسیاری بر ایشان وارد شده که در نهایت موجب انزوا و تنهایی ایشان شد و این امر نشان از ناتوانی گروه های مرجع در اجرای مسیر صحیح جامعه اسلامی بوده است.
 
استاد حوزه ضمن بیان مراتب مختلف ایمان مسلمانان و عقاید اقشار مختلف در یک جامعه اسلامی تاکید کرد: در یک جامعه اسلامی علاوه بر مومنان، منافقان، افراد بیماردل، ضعیف و خسته نیز حضور دارند بنابرين مدل مدیریت باید بگونه ای باشد که همیشه جریان مومن واقعی را حاکم کند.
 
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به آیه«لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی» اظهار کرد: دین اسلام تحمیل اعتقادات را نفی کرده و پیامبر(صل الله علیه و آله وسلم) وظیفه هشدار و انذار را داشته و در رهبری از همه ظرفیت ها حتی افرادی که در امر اعتقادی دارای ظرفیت لازم نبوده، اما او را همراهی می‌ کردند، استفاده شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت پور ادامه داد: مسائل فراوان استفاده شخصی از بیت المال، تفاوت های قومی و تحقیر غیر عرب ها، ویژه خواری ها، ذائقه مردم را برای دنیا خواهی ترغیب کرد و براي چنین جامعه‌ای بعد از ۳۰ سال، عدالت علوی غیر قابل تحمل بوده و این مشکلات و انحرافات، امر حکومت را برای حضرت علی(علیه السلام) بسیار دشوار كرد که ايشان مجددا باید جامعه را به دوران نبوی نزدیک و آسیب های آن را مرتفع مي كرد.
 
وی یکی از نتایج انحرافات را تحمیل جنگ متحجران مارقین بر حضرت علی(علیه السلام) بر شمرد و تصریح کرد: مارقین پیمان شکن که با آن حضرت عهد بسته بودند تمام توانایی خود را در اختیار ایشان قرار دهند، از اجرای عدالت علوی گریخته و به دشمنی پرداختند.
 
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران یاد آورشد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و با یاری مسلمانان و به رغم حضور گروه های مختلف اما با محوریت متقین و مومنین به پیروزی رسیده و از سال ۵۷ تا کنون، به اندازه به دست گرفتن حکومت حضرت علی(علیه السلام)، به رغم همه ی شعار های ارزشمند دچار آسیب هایی شده است.
 
وی ادامه داد: فشارها و بی تدبیری های فراوانی که بر انقلاب اسلامی وارد شده، فرصت هایی را از مردم گرفته، با این حال مشاهده می شود جایگاه انقلاب اسلامی ایران در دنیا، تثبیت و روز به روز گسترده تر شده و دشمنی ها و  حساسیت ها بیانگر موفقیت انقلاب است.
 
وی در پایان به مقاومت ملت انقلابی ایران اشاره کرد و گفت: با وجود فشارهایی که بر دوش مردم قرار گرفته و دشمن برای مشاهده پس لرزه‌ های تحمیلی، لحظه شماری می کند، ملت، در کنار مسئولان، با اعتقاد به شعارهای انقلاب بیش از پیش استقامت و ایستادگی می کند.