مدیر گروه رشته فلسفه و کلام اسلامی:

دوره امامت پژوهی در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار مي شود

شناسه خبر : 97181

1399/08/03

تعداد بازدید : 45

دوره امامت پژوهی در موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار مي شود
مدیر گروه رشته فلسفه و کلام اسلامی موسسه حوزوي معصوميه(خواهران) از برگزاري دوره امامت پژوهي در اين موسسه خبر داد.

به گزارش خبرگزاري كوثر، حجت الاسلام و المسلمین مهدی زندیه در مراسم افتتاحیه دوره امامت پژوهی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع بیماری کووید 19 برگزاری کلاس‌هاي امام پژوهي به صورت برخط( آنلاین) خواهد بود.

وی تصریح کرد: چنانچه آموزش مجازی از لحاظ سخت افزار و نرم افزار کامل باشد می توان از این امکانات به خوبی استفاده کرد البته به شرط اینکه طلبه به اندازه کافی دقت و پشتکار داشته باشد.

مدیر گروه رشته فلسفه و کلام اسلامی افزود: یکی از محسنات این دوره حضور اساتید مجرب است كه با برگزاری دوره امامت پژوهی برای خواهران اميدواريم بتوانيم بانوان امامت پژوه در ایران و سطح جهان داشته باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تلاش، دقت، مطالعه منابع و کتب در کسب مفاهیم و مطالب افزود: یک دانش پژوه و امام پژوه زمانی موفق است که هدفی را که انتخاب کرده است، رها نکند و مجدانه این راه دشوار را به سرانجام برساند.

حجت اسلام والمسلمین زندیه در پایان سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت دوره امامت پژوهی در عصر حاضر اظهار داشت: چنانچه علوم حوزوی همراه با تهذیب نفس نباشد قطعاً بدست آوردنی و تاثیرگذار نخواهد بود و نمی‌توان اندوخته قابل توجهی را کسب کرد، تمام کسانی که در این راه حرکت کرده‌اند و توفیقات الهی شامل حال آنها شده است به دليل تهذیب نفس در کنار جدیت در کسب علوم حوزوی بوده است.

وي ادامه داد: چنانچه طلبه کوچکترین ضعفی در رفتار، گفتار و کردار خود داشته باشد و در صدد رفع آن نباشد قطعا توفیقاتش گرفته می شود به گونه ای که نمی تواند به شایستگی مطالعه و تحقیق کند و موفق باشد، با تقوا و تهذیب نفس راه برای کسب و درک علوم در راستای بحث امامت پژوهی نيز باز خواهد شد.