رئیس قطب تعمیق ایمان دینی:

امتداد رسالت دين در شناخت اهل بيت(س) است

شناسه خبر : 97180

1399/08/02

تعداد بازدید : 51

امتداد رسالت دين در شناخت اهل بيت(س) است
رئیس قطب تعمیق ایمان دینی گفت: امتداد رسالت دین و معرفت الهی در راه شناخت اهل بیت(عليه السلام)، راه، مکتب امامت و ادای دین به آن‌ها است.

به گزارش خبرگزاري كوثر، حجت السلام والمسلمین محمد تقی سبحانی در مراسم افتتاحیه دوره امامت پژوهی در موسسه معصومیه خواهران با اشاره به آیات قرآن در زمينه نقش هدایتی انبیاي الهی اظهار داشت: خداوند در آیات متعدد قرآن كريم از زبان پیامبر اکرم(صلي الله عليه و آله) رسالت خود را مودت فی القربی قرارداده است.

وی تصریح کرد: کسانیكه می‌خواهند راه ارتباط با خدا باز بماند و نبوت و رسالت در ادامه حرکت زندگی و حیاتشان باشد و از آن بهره ببرند، محبت اهل بیت(عليه السلام) بستر آن را ایجاد می کند بنابرين اگر کسی که بعد از پیامبر(صلي الله عليه و آله) مرجعیت دینی اهل بیت(عليهم السلام) را نپذیرد و برای فهم و گسترش دین برای اقامه حق از پیامبر(صلي الله عليه و آله) به غیر از اهل بیت(عليهم السلام) مراجعه کند، فردی است که اجر زحمات پیغمبر(صلي الله عليه و آله) را بی‌جواب گذاشته است.

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی با تاکید بر ارزش و اهمیت دروس حوزوی و فراگیری آن خطاب به طلاب گفت: امتداد رسالت دین و معرفت الهی در راه شناخت اهل بیت(عليه السلام)، راه، مکتب امامت و ادای دین به آن‌ها است.

وی افزود: بحث‌های امامت یکی از آن حوزه هایی است که چنانچه انسان با اخلاص، دقت، تأمل و تدبر پیش برود خود و اطرافیان را از آن بهره مند می کند و راه سعادت، حقیقت زندگی که حق امامت و ولایت است، را پیدا می کند بنابرين اینگونه نیست که معنای نقدی چند آیه گفته شود  زيرا در مرزهای اعتقادی حرکت کردن و به‌ صورت استوار و قوی وارد میدان شدن کار سختی است.

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی، دقت، بیان، شناخت شبهات، سوالات و ابهامات مطرح شده از سوي دشمن(برای تاریک کردن عرصه امامت شناسی و حقایق برای نسل جدید)، حضور در این صحنه ها به عنوان یک سرباز مخلص، دنبال کردن بحث های دیگران و بهره مندی از اساتید مجرب را از ملزومات موفقیت در دوره امامت پژوهی عنوان کرد.