مدیر حوزه علمیه خواهران:

کانون هلال‌احمر در تمامی مدارس علمیه خواهران مازندران تشکیل می‌شود.

شناسه خبر : 97130

1399/07/28

تعداد بازدید : 60

کانون هلال‌احمر در تمامی مدارس علمیه خواهران مازندران تشکیل می‌شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: کانون هلال‌احمر جهت خدمت‌رسانی بهتر طلاب در سوانح و حوادث طبیعی، در تمامی مدارس علمیه خواهران استان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد قائمی در نشست با مدیرعامل و معاونین جمعیت هلال‌احمر مازندران ضمن تأکید بر آمادگی کامل حوزه علمیه خواهران مازندران جهت تعامل با این سازمان بیان کرد: یکی از رسالت‌های حوزه‌های علمیه خواهران و جمعیت هلال‌احمر خدمت‌رسانی به مردم است؛ به همین خاطر با همکاری یکدیگر می‌توانیم اقدامات مؤثرتری در راستای تحقق اهداف خود برداریم.
وی افزود: مازندران دارای 22 مدرسه علمیه خواهران با حدود 6 هزار طلبه است و آمادگی داریم در تمامی مدارس علمیه استان، کانون‌های هلال‌احمر به‌عنوان کانون طلاب دایر شده و خواهران در آن فعالیت کنند.
وی گفت: کانون طلاب نه‌تنها در زمان بروز حوادث طبیعی، بلکه با توجه به رسالت خود می‌تواند در پیشگیری از سوانح با هلال‌احمر همکاری داشته باشد.
استاد حوزه مازندران تصریح کرد: طلاب حوزه‌های علمیه به خاطر رسالت ذاتی خود، همیشه در زمان حوادث مانند سیل، زلزله و غیره پیشگام در خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده بوده و بدون وابستگی به نهاد و سازمان‌ها هم به‌صورت خودجوش و جهادی درصحنه حاضر هستند.
وی تأکید کرد: حوزه علمیه خواهران با همکاری هلال‌احمر می‌تواند دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه، امدادرسانی و غیره را به‌صورت عمومی و تخصصی برگزار کند تا طلاب آمادگی و مهارت‌های لازم را در بروز حوادث داشته باشند.
حجت‌الاسلام قائمی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که جمعیت هلال‌احمر کمپ‌های مختلفی را در مناسبت‌ها و زمان حوادث و غیره برپا می‌کند، حوزه علمیه آمادگی دارد خواهران طلبه را برای حضور و فعالیت در این کمپ‌ها اعزام کند تا هم در مسائل اعتقادی و دینی به دیگران مشاوره دهند و هم در خدمت‌رسانی وامداد، با این نهاد همکاری کنند.