معاون پژوهش مدرسه الزهراء(س) عسلویه:

جامع پیام اربعین، تقویت پیوند امام و امت است

شناسه خبر : 97123

1399/07/27

تعداد بازدید : 26

جامع پیام اربعین، تقویت پیوند امام و امت است
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) عسلویه، جامع پیام ها و آموزه های اربعین را تقویت پیوند میان امام و امت دانست و بیان کرد: اربعین پیام اخلاق، ولایت مداری، عبرت آموزی، بصیرت و غیره دارد؛ لذا باید بر اساس پیام ها و عبرت های آن به احیاء ارزش ها بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، نجمه زائر محمدی در وبیناری با محوریت اربعین که به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، جامع پیام ها و آموزه های اربعین را تقویت پیوند میان امام و امت دانست و بیان کرد: اربعین پیام اخلاق، ولایت مداری، عبرت آموزی، بصیرت و غیره دارد؛ لذا باید بر اساس پیام ها و عبرت های آن به احیاء ارزش ها بپردازیم.

وی با بیان اینکه اربعین حسینی یک دانشگاه تمام عیار است، توضیح داد: اربعین حسینی، دانشگاهی از جنس مکتب عاشورا است که در عاشورا امام‌معصوم(ع) جهاد با شمشیر را با وجود نازنین خود به نمایش می گذارد و اربعین نوعی جهاد فکری، فرهنگی و دانشگاهی است که در آن ایثار، مقاومت، حق گرایی، حق گویی، روشنگری، در مقابل ظلم ایستادن و غیره درس داده می شود.

معاون پژوهش مدرسه الزهرا(س) عسلویه به نقش طلاب و مبلغان در این زمینه اشاره کرد و گفت: طلاب و مبلغان علوم دینی در این دانشگاه، دانشجوی نمونه و برتر باشند و پیام اربعین را به صورت تفکر، عمل و تذکر عرضه نمایند؛ محتوا تولید کرده و آن را در فضای جامعه منتشر کنند.

محمدی افزود: باید با درس آموزی از اربعین، آن را به مرحله بروز و ظهور در آوریم که این وظیفه طلاب و دانش آموخته مکتب امام حسین(علیه السلام) است.

در پایان وبینار، خانم محمدی با ابراز خرسندی نسبت به اثرات علمی و مهارتی گفتمان و تقدیر از مشارکت فعال طلاب و دانش آموختگان، تقدیر کرد.