اینترنت سامانه «مَدرَس» رایگان شد

شناسه خبر : 96965

1399/07/24

تعداد بازدید : 93

اینترنت سامانه «مَدرَس» رایگان شد
با پیگیری مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران، استفاده کاربران از اینترنت سامانه «مَدرَس» که در ایام کرونا به ارایه دروس و کلاس های طلاب خواهر به صورت برخط می‌پردازد، رایگان شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر مهندس محسن شاکر مدیرکل ايجاد و گسترش‌سامانه‌های حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه سامانه مدرس با هدف برگزاری کلاس‌های برخط و آموزش غیرحضوری طلاب راه‌اندازی شده است، ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اطلاعیه ثبت شده در پایگاه اینترنتی این وزارتخانه هزینه استفاده از سامانه مَدرَس از طریق اینترنت ثابت و همراه از این پس به صورت رایگان محاسبه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مشاهده کلاس‌های ضبط شده نیز به دفعات نامحدود مشمول هزینه رایگان سامانه مدرس می‌شود، ادامه داد: برای استفاده از سامانه مدرس لازم است تا کاربران بسته اینترنتی فعال داشته باشند اما از حجم بسته مصرفی آنها هنگام استفاده از سامانه مدرس کسر نخواهد شد.
شاکر اضافه کرد: سامانه مدرس بعد از شیوع کرونا و با توجه به ضرورت حفظ سلامت طلاب خواهر جهت آموزش برخط راه‌اندازی شد.
وی افزود: در این سامانه طلاب مدارس مدارس علمیه خواهران به صورت برخط در کلاس‌ها حاضر می‌شوند و آموزش‌ها را فرامی‌گیرند.
مدیرکل ايجاد و گسترش‌سامانه‌های حوزه‌های علمیه خواهران ارسال تکلیف و‌ تحقیق، دریافت منابع کمک آموزشی، مشاهده لیست دروس و پرسش و پاسخ با اساتید را از امکانات این سامانه برشمرد.