کارشناس فرهنگی:

دشمنان برای دوری جوانان از فرهنگ عاشورایی تلاش می کنند

شناسه خبر : 96859

1399/07/29

تعداد بازدید : 45

دشمنان برای دوری جوانان از فرهنگ عاشورایی تلاش می کنند
کارشناس فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب(سلام الله علیها) امیدیه با بیان اینکه در جامعه امروزی دشمنان در تلاشند که جوانان را از فرهنگ عاشورایی دور کنند، افزود: با شناخت فرهنگ عاشورایی باید آن را با شیوه صحیح به جوانان انتقال داد.

خانم وفا عاشوری در نشست علمی و پژوهشی "تاثیر فرهنگ عاشورایی بر انقلاب مهدوی"  که در مدرسه علمیه خواهران حضرت زینب(سلام الله علیها) امیدیه برگزار شد، گفت: در فرهنگ شیعه دو قیام بسیار حائز اهمیت است که شامل قیام نهضت حسینی و انقلاب جهانی مهدوی می شود زیرا واقعه عاشورا سرآغاز حیات و پویایی شیعه و انقلاب مهدوی نقطه اوج، کمال و سعادت شیعه است.
وی با اشاره به اهمیت شناخت واقعه کربلا و انقلاب مهدوی و ارتباط ناگسستنی میان این دو نهضت اظهار داشت: مهمترین جلوه این دو قیام تشکیل جامعه حق در برابر باطل است.
این کارشناس مسائل دینی بیان کرد: روایات بسیاری در کتب شیعه به اشتراکات مهدویت و عاشورا اشاره می کنند که مهمترین آنها مبارزه با جاهلیت، بی اطلاعی از کتاب خدا، جابجایی امر به معروف و نهی از منکر و توجه به تمایلات نفسانی و هوا پرستی است.
خانم عاشوری با اشاره به اینکه قیام عاشورا حماسه ای تکرار نشدنی است، افزود: امام حسین(علیه السلام) مقابل ظلم یزید ایستاد و مرگ با عزت را مقدم بر حیات با ذلت دانست بنابرین فرهنگ عاشورایی الگویی برای تمام کشورها است که در برابر بدعتها و ظلم و ستم قاطعانه بایستند.
وی در پایان با بیان اینکه در جامعه امروزی دشمنان در تلاشند که جوانان را از فرهنگ عاشورایی دور کنند، افزود: با شناخت فرهنگ عاشورایی باید آن را با شیوه صحیح به جوانان انتقال داد.