سرپرست معاونت فرهنگی:

بهره گیری از مراسم اربعین برای تعالی جامعه ضروری است

شناسه خبر : 96843

1399/07/20

تعداد بازدید : 36

بهره گیری از مراسم اربعین برای تعالی جامعه ضروری است
سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان گیلان گفت: باید از آموزه‌های اربعین برای تعالی خود و جامعه بهره گیریم.

ام‌البنین ابراهیمی‌دخت در گفت و گو با خبرگزاری کوثر از گیلان بیان کرد: با فرارسیدن ایام اربعین حسینی، مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گیلان اقدام به برگزاری مراسم سوگواری با حضور طلاب و سایر اقشار کرد که با استقبال شایسته عموم روبروشد.

وی با اشاره به اینکه محدودیت‌ها نمی‌تواند ما را از قافله بزرگ اربعین عقب دارد، افزود: با توجه به ظرفیت‌‌های تمدن‌ساز اربعین، برماست که با همتی مضاعف با این حرکت عظیم همراه شویم و از آموزه‌های آن برای تعالی خود و جامعه بهره گیریم.

سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان گیلان تصریح کرد: بزرگداشت مناسبت‌های آئینی در شهرها توسط حوزه های علمیه علاوه بر اقامه عزا و ارتقای معرفت عموم نسبت معارف اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در آشنایی مردم با حوزه علمیه خواهران و ایجاد اعتماد و رغبت به حوزه به‌ عنوان ملجاء معنوی و مرجع پاسخگویی بسیار موثر است.

وی افزود: برگزاری سالانه مناسبت‌های ویژه آئینی به دور از موازی‌ کاری با هیئت مذهبی سطح شهر با هدف معرفی و بزرگداشت مناسبت‌های کمترپرداخته‌ شده در دستور کار بخش فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قرار دارد.

ابراهیمی‌دخت در پایان اضافه کرد: این مراسم با مشارکت مدارس ریحانه‌النبی و زینبیه رشت و فاطمیه انزلی برگزار شد و شرکت‌کنندگان در پایان مراسم از بسته‌های نذری، حرز و تسبیح اهدایی حوزه علمیه خواهران استان تبرک جستند.