معاون تبلیغ حوزه علمیه برادران مازندران:

اربعین عظیم ترین اجتماع بشری و بیانگر ماندگاری عاشورا است

شناسه خبر : 96825

1399/07/20

تعداد بازدید : 43

اربعین عظیم ترین اجتماع بشری و بیانگر ماندگاری عاشورا است
معاون تبلیغ حوزه علمیه برادران مازندران گفت: حادثه عاشورا یک حرکت در نهضت اباعبدالله بود که ماندگاری و کمال آن در روز اربعین محقق شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، حجت‌الاسلام‌ لطیف صادقی در مراسم گرامیداشت اربعین در جمع کارکنان حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: برای هر امامی وقایع و القاب خاص و منحصری وجود دارد مانند لقب امیرالمؤمنین که مختص به حضرت علی (علیه‌السلام) است و اربعین تنها مختص به امام حسین(علیه‌السلام) بوده و برای هیچ امامی چنین روز و امری وجود ندارد.
وی افزود: در دنیا، حوادث خونین، تلخ و شیرین زیادی از خلقت آدم تاکنون رخ‌داده که هرکدام از آن‌ها در طول تاریخ و گذر زمان از بین رفته و یا کمرنگ شده‌اند، مثل جنگ جهانی دوم با آن‌همه خونریزی، مرگ‌ومیر، مفقودالاثر و غیره و درگیری چند کشور، جز بحث در بین اهل تاریخ و محققین، یادی از آن حادثه نمانده است.
معاون تبلیغ حوزه علمیه برادران مازندران تصریح کرد: حادثه عاشورا یک حرکت در نهضت اباعبدالله بود که پیام آن در قله اربعین به کمال رسید و آثار آن را امروز جامعه بشری مشاهده می‌کند.
وی اظهار کرد: در سال 61 در یک بیابان با سانسور بالای رسانه‌ای دشمن، امام حسین(علیه‌السلام) ویارانش مظلومانه به شهادت رسیدند و تلاش‌های زیادی توسط بنی‌امیه، بنی‌عباس و غیره صورت گرفت که قیام اباعبدالله و این حرکت عظیم به فراموشی سپرده و از تاریخ حذف شود، ولی اراده الهی برای این امر تعلق گرفت که این قیام تمام بشریت را تحت شعاع قرار داده و ماندگار بماند.
حجت‌الاسلام صادقی خاطرنشان کرد: اربعین عظیم‌ترین و بزرگ‌ترین اجتماع بشری است به‌گونه‌ای که بعد از حدود 1400 سال هرسال میلیون‌ها عاشق از ادیان مختلف با یک هدف از سراسر دنیا در ایام اربعین به سمت کربلا حرکت کرده و عشق خود را به آرمان‌های امام حسین(علیه‌السلام) ابراز کنند.