امام جمعه شهرستان نهاوند:

امام حسین(ع) برای احیای دین قیام کرد

شناسه خبر : 96811

1399/07/26

تعداد بازدید : 25

امام حسین(ع) برای احیای دین قیام کرد
امام جمعه شهرستان نهاوند گفت: امام حسین(علیه السلام) برای احیای دین و اخلاق اسلامی قیام کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی نیا در نشست مدرسه علمیه خواهران معصومیه شهرستان نهاوند اظهار داشت: در واقعه عاشورا بالاترین اهداف و آرمان ها وجود داشت و امام حسین(علیه السلام) برای احیای دین و اخلاق اسلامی قیام کرد.

وی ادامه داد: امام حسین(علیه السلام) با صراحت و شفافیت اصول و مبانی حرکت خود را بیان می کند که در چهار اصل بنیادین ارائه شده است که نخست بازگشت به اصول واقعی اسلام، دوم تحول بنیادین و اساسی در وضع زندگی معیشتی و اقتصادی مردم و سوم تحول اساسی در روابط اجتماعی و چهارم تحولی ثمر بخش و اسلامی در نظام های مدنی و اجتماعی است.

امام جمعه نهاوند با تاکید بر اخلاق محور بودن دین مبین اسلام اظهار کرد: تمام تلاش انبیاء و امامان معصوم(علیه السلام) برای نجات بندگان از ضلالت و سرگردانی مأموریت داشتند و در این راه از جان، مال، نفس و اهل و عیال خویش گذشته اند و این نشان می دهد که تمامی قیام های اسلامی در راستای دعوت به انسانیت بوده است.

وی عمل به واجبات و ترک محرّمات را تنها راه نجات از ضلالت دانست و افزود: در حماسه عاشورا خون امام حسین(علیه السلام) و یاران با وفای ایشان ضامن این امر شد و باید بدانیم که با تاسی و پیروی از علمداران الهی و انسانی می توان به سعادت رسید و مخالفت با ایشان نتیجه ای جز شقاوت ندارد.