مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس:

حوزه علمیه خواهران مسیری مناسب برای رسیدن به مقصد الهی است

شناسه خبر : 96783

1399/07/23

تعداد بازدید : 32

حوزه علمیه خواهران مسیری مناسب برای رسیدن به مقصد الهی است
مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس گفت: مسیر تحصیل علوم دینی در حوزه علمیه، راه نیکوکاران و انبیا است.
به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم راضیه سلیمانی در آیین آغاز سال جدید تحصیلی ویژه طلاب ورودی جدید بیان کرد: انتخاب حوزه علمیه برای تحصیل بهترین انتخاب و مسیر مستقیم برای رسیدن به مقصد الهی است که با تلاش بی وقفه و مجاهدت فراوان حاصل می شود.
 
استاد حوزه، حضور در خیمه گاه امام زمان(عج الله تعالی) را توفیقی از جانب خدا برای بانوان طلبه دانست و تصریح کرد: با وجود سختی های بی شمار در این مسیر، لذت های زیادی نیز وجود دارد بنابرین باید قدر توفیق حضور در این مکان را دانست و سختی ها را تحمل کرد. 
 
خانم سلیمانی، مسیر تحصیل علوم دینی در حوزه علمیه را راه نیکوکاران و انبیا دانست و تصریح کرد: انبیا در مسیر هدایت انسان ها سختی های زیادی را تحمل کرده و نتایج ثمر بخشی داشتند. 
 
مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) با بیان اینکه، حضرت امام خمینی(رحمه الله)، امام خامنه ای(حفظه الله) و آیت الله جوادی آملی(زید عزه) از اساتید برجسته و تربیت شده در حوزه های علمیه هستند، اذعان کرد: متاسفانه در مسیر حوزه ها افراد منحرف با لباس روحانیت نیز وجود داشته که نه تنها نفعی برای دین نداشته اند بلکه ضربه سنگینی نیز به دین وارد کرده اند.
ئ
استاد دانشگاه مذاهب با اشاره به اینکه شان طلبگی و سربازی امام زمان(عج الله تعالی) باید تا پایان عمر همراه با طلبه باشد، بیان کرد: پوشیدن لباس سربازی امام زمان(عج الله تعالی)، شانی برای هر طلبه ایجاد می کند که با ورود به حوزه های علمیه باید شئون طلبگی را در گفتار، رفتار و نوع پوشش رعایت کند. 
 
استاد حوزه با اشاره به صفت جبار بودن خداوند گفت: کسی که برای خدا و در راه او قدم بردارد به یقین خداوند برای او در دنیا و آخرت جبران خواهد کرد و برای طلاب نیز سختی های مسیر طلبگی که شاید نمونه آن طرد شدن از برخی جمع ها باشد را با نتایج شیرین جبران خواهد کرد. 
 
وی برای آشنایی طلاب با فضای حوزه بیان کرد: این مدرسه از سال ۱۳۷۰ به همت آیت الله نعیم آبادی نماینده سابق ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و خانم اشرف باقری زاده مدیر سابق مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس تاسیس شد که در حال حاضر زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس فعالیت می کند.
 
خانم سلیمانی با معرفی بخش های مختلف مدرسه برای طلاب ورودی جدید گفت: این مدرسه دارای چهار معاونت آموزش، فرهنگی، پژوهش و مالی است که جهت خدمت رسانی به طلاب فعالیت دارند.  
 
استاد حوزه با اشاره به برنامه آموزشی مدرسه بیان کرد: کلاس های طلاب ورودی جدید به صورت نیمه مجازی برگزار می شود به این صورت که دروس پایه مانند صرف و احکام به صورت حضوری و دروسی مانند تاریخ، اخلاق و غیره به صورت غیر حضوری زیر نظر اساتید از طریق سامانه مدرس برگزار می شود.