معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

مسئولان حکومت اسلامی منشور اخلاقی نهج البلاغه را مطالعه کنند

شناسه خبر : 96781

1399/07/26

تعداد بازدید : 26

مسئولان حکومت اسلامی منشور اخلاقی نهج البلاغه را مطالعه کنند
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: مسئولان حکومت اسلامی قبل از گرفتن سمت های اداری، باید منشور اخلاقی نهج البلاغه را مطالعه کنند.
خانم راضیه عباسی ندوشن در گفت و گو با خبرگزاری کوثر از هرمزگان بیان کرد: همه مسلمانان به ویژه طلاب باید به پژوهش و تفحص در نهج البلاغه بپردازند.
 
استاد حوزه با اشاره به اینکه نهج البلاغه، برنامه راهبردی برای تقویت افراد جامعه با رویکرد اخلاقی است، تصریح کرد: وجود فساد در جامعه به دنیاگرایی، تجمل گرایی و حرص به دنیا باز می گردد که نمونه آن برخی از مشکلات اقتصادی در جامعه است که از ضعف اخلاقی و اعتقادی نشات می گیرد.
 
کارشناس دینی، بنیاد حکومت اسلامی و منشأ آن را اخلاقیات دانست و خاطرنشان کرد: کارگزاران حکومت اسلامی قبل از انتصاب سمت های اداری لازم است، منشور اخلاقی نهج البلاغه را مطالعه کرده و خود را مزین به اخلاق منتسب به امیرالمومنین(علیه السلام) کنند.

وی با اشاره به ضرورت تربیت اخلاقی کودکان و نوجوانان در امور اجتماعی و حکومتی اذعان کرد: پیشنهاد می شود  برای رشد اخلاقی جامعه و نسل آینده، حکمت های نهج البلاغه موضوع بندی و با توجه به شرایط سنی دانش آموزان در کتاب ها تدوین شود تا با تربیت توحیدی و ولایی وارد دانشگاه و اجتماع شوند. 

 
خانم عباسی ندوشن اظهار داشت: انتظار می رود کارگزاران حکومت اسلامی به عنوان الگو و راهبر در جامعه، برنامه راهبردی مشخص داشته باشند و آن را طبق منشور اخلاقی نهج البلاغه پیاده کنند.
 
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: مقاله ای با عنوان«ویژگی کارگزاران حکومت اسلامی از دیدگاه نهج البلاغه و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» برای ارائه در دومین همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی تهیه شده که برای برگزاری کارگاه آموزشی و برگزاری مسابقه با رویکرد انگیزشی و ارائه از طریق پاورپوینت در ادارات و سازمان ها قابل اجرا است.