کارشناس مسائل دینی:

حوزه‌های علمیه مراقب شانتاژ رسانه‌ای دشمن باشند

شناسه خبر : 96771

1399/07/19

تعداد بازدید : 60

حوزه‌های علمیه مراقب شانتاژ رسانه‌ای دشمن باشند
هادی اسفندیاری کارشناس مسائل دینی گفت: حوزه‌های علمیه با توجه به هجمه وسیع رسانه‌ای دشمن برعلیه اصول انقلاب و ارزش‌های اسلامی، باید حضور بصیرانه در جامعه داشته و مراقب شانتاز آن‌ها باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، هادی اسفندیاری کارشناس دینی در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(سلام‌الله علیها) ساری، با اشاره به روایت معروف«ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجات» بیان کرد: اباعبدالله(علیه‌السلام) همان چراغ است که مسیر را برای انسان روشن کرده تا دچار آسیب نشود و همان کشتی نجات برای رهایی از هر بحران است؛ ازاین‌رو قوانین وضع‌شده در جامعه در شرایط کنونی نباید بین ما و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) فاصله ایجاد کند، چون عشق به امام حسین(علیه‌السلام)، آن بزرگ‌مرد تاریخ، حرارت قلب‌ها بوده و تا قیامت سرد شدنی نیست.
وی با اشاره به بحران‌های سالیان گذشته افزود: اگر متد رفتاری مواجهه با بحران را در طول سالیان گذشته مورد آزمون‌وخطا قرار دهیم، متوجه خواهیم شد که در برخورد با حوادث، نیاز به تصحیح رفتار داریم تا بتوانیم بحران‌هایی از قبیل محیط‌زیست، مسئله‌ی آب، نابود شدن ذخایر نفتی، مسئله‌ی سلامت، کیان اخلاق خانواده‌ها و غیره را مدیریت کنیم.
وی با اشاره به مقاله دکتر حسینی عضو هیئت‌علمی دانشگاه راجع به بیماری منحوس کوید 19 اظهار کرد: بسیاری از مبتلایان به کرونا ویروس بستری نشده و گذرشان به آی سی یو نمی‌خورد و فوت نمی‌شوند؛ اما این بیماری به دلیل این‌که از ابتدا به همراه ترس و وحشت بود و در سطح جهان در حال گسترش است، نگرانی‌هایی را برای مردم جهان به همراه داشته است.
کارشناس دینی تأکید کرد: رعایت اعتدال در بهداشت حکم عقل است، اما رعایت افراطی خودش تولید بیماری می‌کند؛ وقتی ما دائم محیط را ضدعفونی می‌کنیم، درواقع میکرب‌های هم‌زیست محیط را نیز، از بین می‌بریم که وجودشان لازم است؛ بسیاری از بیماری‌هایی که فرزندان ما دچار آن می‌شوند مانند حساسیت به خاک و یا آب‌وهوا؛ در کشورهایی چون آفریقا و یا افغانستان باوجود رعایت کم مراقبت‌های بهداشتی، این امراض کمتر دیده می‌شود.
وی با اعتراض به تناقضات موجود در سخنان برخی از اعضای کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا، گفت: اگر به قرنطینه اعتقاد ندارید، چرا در مصاحبه ها گفته‌شده که باید قم قرنطینه شود؟ شهری که حتی فرودگاه نداشته و به لطف مسئولین، ساخت فرودگاه آن هم در حد یک خاک باقی‌مانده است.
اسفندیاری در ادامه با اشاره به اهمیت رسانه تصریح کرد: در عصر ظهور، دنیا در یک اتاق کوچک جای می‌گیرد که طبق تفاسیر، همان فضای مجازی است؛ متأسفانه ما در جنگ رسانه ضعیف عمل کرده که این امر، جامعه را دچار بحران می‌کند چراکه در حال حاضر ادامه‌ی زندگی فرزندان ما و نسل آینده با اینترنت است، آیا آموزش این فضا را به آنان داده‌ایم و صحیح است که به آنان گفته شود سؤالات ذهنی خود را با جستجو در اینترنت پیدا کنید درحالی‌که آموزش ندیده‌اند؟ اگر به کودک آموزش ندهید او از غیر شما پاسخ خواهد گرفت.
کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه باید مواظب شانتاژ رسانه‌ای باشند، حضرت علی (علیه‌السلام) در محراب مسجد به شهادت رسید ولی آن‌قدر دشمن تبلیغات کذب و جعل کرده بود که بسیاری از بودن امیرالمؤمنین در مسجد تعجب کرده و می‌گفتند مگر علی(علیه‌السلام) مسجد می‌رفته است.