مدیر حوزه علمیه خواهران:

زیارت اربعین تجلی ایمان به امام حسین(ع) است

شناسه خبر : 96704

1399/07/18

تعداد بازدید : 62

زیارت اربعین تجلی ایمان به امام حسین(ع) است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان زیارت اربعین را تجلی ایمان به امام حسین(ع) دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، حجت الاسلام و المسلمین محمود صفی زاده در جمع کارکنان حوزه علمیه خواهران کردستان، زیارت اربعین را دنیایی از معارف دانست و گفت: زیارت اربعین یکی از زیارت های منحصر بفرد است که برای آن برکات و فضائل بسیار برشمرده اند، به ویژه اینکه یکی از نشانه های مومن، قرائت زیارت اربعین می باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان تصریح کرد: زمانیکه زیارت اربعین را با توجه و تامل در فرازهایش مرور می کنیم، در آن فرازهایی می یابیم که ما را با امام حسین(علیه السلام) و اهداف والای قیام آن حضرت آشنا می کند.

حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده تاکید کرد: در زیارت اربعین می خوانیم آنها که علیه حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) پشت به پشت و دست به دست هم دادند و آن جنایات را رقم زدند، فریب دنیا را خوردند و هوا و هوس دنیایی، آنها را در منجلاب خود گرفتار کرد و نتوانستند حقیقت را دریابند.

وی گفت: در زیارت اربعین فرا می گیریم آنهایی که در مقابل امام حسین(علیه السلام) ایستادند، نه تنها سود اصلی یعنی سعادت اخروی را از دست دادند، سود کم دنیوی، حتی گندم ری نیز نصیب آنها نشد. 

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان با اشاره به فرازهای پایانی زیارت اربعین گفت: «وَأَشْهَدُ أَنِّی بِکُمْ مُؤْمِنٌ وَبِإِیابِکُمْ مُوقِنٌ» این یعنی ایمان داشتن برای قرار گرفتن در این مسیر مهم، یعنی باور با همه وجود، یعنی هیچ سرمایه ای برای خودمان به غیر از عشق و ارادتی به امام حسین(علیه السلام) نداریم.