معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران:

پویش « به تو از دور سلام» و «یادش به خیر» در یزد اجرایی می شود

شناسه خبر : 96647

1399/07/15

تعداد بازدید : 58

پویش « به تو از دور سلام» و «یادش به خیر»  در یزد اجرایی می شود
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: پویش بزرگ «به تو از دور سلام» همراه با قرائت زیارت اربعین و «پویش یادش به خیر» ویژه بانوان طلبه استان یزد اجرایی می شود.

خانم مریم حسن‌پور در گفت‌وگو با  خبرنگار خبرگزاری کوثر از یزد، به اجرای برنامه‌هایی ویژه اربعین حسینی از سوی حوزه علمیه خواهران استان یزد اشاره و بیان کرد: پویش بزرگ «به تو از دور سلام» با قرائت زیارت اربعین، برگزاری موکب جاماندگان اربعین به صورت نمادین همراه با رعایت پروتکل‌بهداشتی و پاسخگویی به سوالات شرعی، برپایی نمایشگاه کتاب اربعین، تهیه آثار محتوایی فضای مجازی مانند عکس‌نوشته، تهیه کلیپ، اینفوگرافی با محوریت اربعین حسینی از برنامه‌ های حوزه علمیه خواهران استان یزد  است.

حسن‌پور از برگزاری مسابقه طرح «چهل روز چهل حدیث از امام حسین(علیه السلام)» خبر داد و گفت: همچنین پویش «یادش به خیر» با مرور خاطرات و تصاویر پیاده‌روی اربعین سال‌های گذشته از سوی حوزه علمیه خواهران استان در حال اجرا می باشد.

وی افزود: تهیه بسته‌های معیشتی، برپایی موکب مجازی با پذیرایی بسته‌های معنوی، مسابقه طراحی عکس نوشته با شعار ویژه اربعین ۱۳۹۹ با عنوان «حسین سفینه النجاه»، تهیه پوستر اعمال اربعین و بارگذاری و نشر در فضای مجازی، توزیع گوشت قربانی در بین نیازمندان و طبخ و توزیع غذا در شب و روز اربعین از دیگر برنامه‌ها این مناسبت است.

این مقام مسئول مسابقه «هر چه می‌خواهد دل تنگت بگو» را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و گفت: در این مسابقه، دل‌نوشته‌ای با توجه به شرایط کرونایی که نمی‌توان با پای جسم به زیارت رفت بلکه با پای دل باید به زیارت برویم به نگارش درآورده می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد:‌ به مناسبت ایام عزاداری اربعین حسینی، مراسم روضه‌خوانی در مدرسه علمیه خواهران سیدالشهدا(علیه السلام) واقع در بلوار پاسداران شهر یزد ویژه خانواده‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از روز دوشنبه، ۱۴ مهرماه آغاز و تا ۱۶ مهرماه، هر شب از ساعت ۱۹ الی ۲۰:۳۰ در حال برگزاری است.