مدیر حوزه علمیه خواهران:

اراده قوی لازمه طلبگی است

شناسه خبر : 96633

1399/07/20

تعداد بازدید : 42

اراده قوی لازمه طلبگی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان گفت: طلاب برای موفقیت در تحصیل و امور طلبگی به عزم و اراده قوی نیاز دارند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، ام کلثوم امیدی در نشست اخلاقی ویژه طلاب جدیدالورود در مدرسه علمیه خواهران صدیقه کبری(سلام الله علیها) شهرستان بهار با عرض تسلیت ایام اربعین حسینی ضمن بیان خاطراتی از شهدا گفت: شهدا گلچینی از بهترین مخلوقات خداوند متعال هستند و باید از آنان مکرر یاد کرد و اگر در آغاز مراسم یادی از شهدا نشود، در حق ایشان جفا شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهداف و آرمان های طلبگی اظهار داشت: طلبه باید دو دوره را پشت سر بگذارد که دوره اول تحصیل و خودسازی و دوره دوم ثمردهی اجتماعی است بنابرین طلبه باید هدف داشته باشد تا بتواند برای خود و جامعه ثمربخش باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان همدان ضمن تاکید بر لزوم داشتن عزم و اراده قوی توسط بانوان طلبه بیان کرد: طلبه باید عزم و اراده داشته باشد و نباید به روزمرگی های بیهوده مبتلا شود زیرا عزم و اراده، جوهره  اراده انسانیت می باشد و تلاش برای یک طلبه از امور ضروری است.

وی در ادامه تصریح کرد: طلبه باید امیدواری زیادی داشته باشد و به تمامی امور نگاه مثبت کند و همچنین بداند که زندگی طلبگی نیز دارای چالش هایی است که باید با توکل و توسل به اهل بیت(علیهم السلام) بر آنان فائق آید و اگر ناامید باشد دیگر نمی توان او را یک سفیر امید دانست.

خانم امیدی در پایان بیان کرد: هر عمل نیکویی از هر فردی سربزند نیکوست اما از شیعیان نیکوتر می باشد، زیرا که منتسب به اهل بیت(علیهم السلام) هستند و و هر کار ناشایستی که از هر فردی سربزند مذموم و از شیعیان مذموم تر است و شما طلاب به امام عصر(عج الله تعالی) منتسب هستید و باید در تمامی رفتار و کردار احتیاط فراوانی داشته باشید.