استاد حوزه:

زنان مسلمان پیشگام در تربیت نسل تمدن ساز هستند

شناسه خبر : 96603

1399/07/18

تعداد بازدید : 44

زنان مسلمان پیشگام در تربیت نسل تمدن ساز هستند
استاد حوزه گفت: زنان مسلمان پیشگام در تربیت نسل تمدن ساز و به عنوان مخاطبان اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، مرضیه خزایی در نشست فرهنگی- پژوهشی با عنوان«نقش آفرینی زنان در دفاع مقدس تا مخاطبانی خاص در بیانیه گام دوم انقلاب» که در مدرسه علمیه خواهران معصومیه(سلام الله علیها) نهاوند برگزار شد، بر نقش بی بدیل زنان از انقلاب اسلامی تاکنون تاکید کرد و گفت: زنان بصیر در بارور شدن این انقلاب تلاش های فراوانی داشته اند.

وی بیان کرد: نقش زن مسلمان ایرانی در تحکیم بنیاد خانواده برای پرورش نسلی انقلابی و با بصیرت انکار ناشدنی است همانطور که مخاطب بخشی از قیام امام حسین(علیه السلام) بانوان زینبی هستند.
استاد حوزه تصریح کرد: بخش عظیمی از اثبات حقانیّت و پیروزی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، مرهون زنانی است که در پرورش نسلی با انگیزه قوی در مقابل دشمن متجاوز با دست خالی و کمبود امکانات تلاش کردند.
وی ادامه داد: دیروز زنان این جامعه فرزندانی چون شهدا و جانبازان تربیت کردند و امروز به عنوان نیمی از مخاطبان بیانیه گام دوم انقلاب باید در تربیت نسلی تمدن ساز برای ظهور حضرت حجت(عج الله تعالی) بسیار کوشا باشند تا سربازانی بصیر، مخلص و ولایی تربیت کنند.

خزایی همچنین اظهار کرد: در بیانیه گام دوم دو نکته بسیار مهم است که شامل تولید فکر و پرورش انسان می شود، بنابراین زنان امروز همچون مادران دوران دفاع مقدس در این دو مقوله بسیار کارگشا و مؤثر هستند و می توانند از کارگزاران موثر امام عصر(عج الله تعالی) باشند.
وی در پایان از بانوانی موفق مانند مرحوم مرضیه دباغ فرمانده سپاه همدان، همسری نمونه و مادر هشت فرزند و تعدادی از مادران و همسران شهدا یاد کرد که از گذشته تا امروز پای انقلاب، شهدا، رهبری و آرمان های اسلام، محکم ایستادند.