مدير حوزه هاي علميه خواهران:

حوزه علميه خواهران مبلغ دين و مروج فرهنگ اسلامي است

شناسه خبر : 96591

1399/07/14

تعداد بازدید : 59

حوزه علميه خواهران مبلغ دين و مروج فرهنگ اسلامي است
مدير حوزه هاي علميه خواهران با بيان اينكه افتخار حوزه علميه خواهران اين است كه مبلغ دين و مروج فرهنگ اسلامي است، افزود: فرهنگ اسلامي لايه هاي بسياري دارد كه جز با فقاهت، ‌فضيلت، ‌تقواي در اوج و ايمان واقعي به حضرت حق حاصل نمي شود.

به گزارش خبرگزاري كوثر، حجت الاسلام والمسلمين عبدالكريم بهجت پور در نشست هم انديشي كه به صورت مجازي با مسئولان حوزه علميه خواهران استان كرمان برگزار شد، با بيان اينكه شعار اصلي ما در دوره كرونا آموزش برخط و حضور حتي المقدوري است، افزود: تا جايي كه ممكن است آموزش ها حضوري با رعايت استانداردهاي سلامت برگزار شود و اگر امكان پذير نبود بايد با نگاه صد در صدي تلاش كنيم از طريق مجازي كلاس ها را برگزار كنيم.

وي بيان كرد: در ساعت 12 هزار طلبه مي توانند در سامانه مدرس حضور مستقيم داشته باشند، ‌امكان پرسش و پاسخ فعال در سامانه وجود دارد و درس ها ضبط شده و تا يك هفته در سامانه باقي مي مانند.

مدير حوزه هاي علميه خواهران گفت: حوزه بايد بر اساس مطالعات آسيب شناسانه فعاليت كند و نبايد كار بدون پشتوانه مطالعاتي انجام داد.

وي ابراز كرد: بايد حوزه و مسائل مربوط به آن را به خوبي بشناسيم و هر جايي كه بايد اقدام جديد انجام شود، مطالعات كافي در اين زمينه صورت بگيرد.

حجت الاسلام والمسلمين بهجت پور گفت:‌ بايد در برنامه پنج ساله مسائل مربوط به رفع آسيب ها و اقدامات تمهيدي در خصوص چشم انداز حوزه در سال 1414 مورد توجه قرار گيرد.

وي عنوان كرد: بايد حوزه اي داشته باشيم كه مرجعيت امور زن و خانواده را در مسائل زنان به خوبي بر عهده بگيرد و هزاران متخصص در ميدان، فعاليت هاي حوزوي داشته باشند.

مدير حوزه هاي علميه خواهران گفت: برنامه ما در پنج سال اول بر اساس اقدامات تمهيدي است يعني بايد همه مسائل را به خوبي بشناسيم، اساتيد بايد داراي استاندارد و شرايط احراز باشند و تيم اداره نيز در استان و مدرسه بايد مهارت كافي براي مديريت داشته باشند.

وي ابراز كرد: بايد در چشم انداز پنج سال آينده بگوييم كه حوزه علميه خواهران از نظر استانداردها كيفيت مطلوب داشته و آمادگي كافي براي حركت به سوي گام دوم را دارد.

حجت الاسلام والمسلمين بهجت پور گفت: امروز كار اصلي اين است كه روي اصلي ترين مسائلي كه حوزه علميه را در نقطه بايسته بنشاند متمركز شويم و دغدغه هاي خود را توسعه ندهيم.

وي با بيان اينكه افتخار حوزه علميه خواهران اين است كه مبلغ دين و مروج فرهنگ اسلامي است، افزود: فرهنگ اسلامي لايه هاي بسياري دارد كه جز با فقاهت، ‌فضيلت، ‌تقواي در اوج و ايمان واقعي به حضرت حق حاصل نمي شود.

مدير حوزه هاي علميه خواهران بيان كرد: 11 گروه در معاونت آموزش، پژوهش و فرهنگي شكل گرفته است كه مي توان در جهت رفع مشكلات از آن ها استفاده كرد.

وي گفت: بايد گروه هاي علمي در مدرسه شكل بگيرد زيرا پايگاه رشد دانش در مدارس است.

حجت الاسلام والمسلمين بهجت پور با بيان اينكه استاد در حوزه، محور توسعه و تحول است، افزود: بر روي اعتلا و ارتقاي حضور اساتيد در مدارس و توسعه اختيارات و تثبيت حضورشان بايد سرمايه گذاري كرد.

وي بيان كرد: بايد ظرفيت ها را در حوزه علميه خواهران به اندازه اي بالا ببريم كه بانوان طلبه توانا شناسايي شده و در بخش هاي مختلف از ظرفيت آن ها استفاده كرد.

مدير حوزه هاي علميه خواهران با بيان اينكه پذيرش كيفي اهميت بسياري دارد، افزود: هر چه بانوان طلبه از استعدادهاي تواناتر، ‌هوشمندتر، با ظرفيت هاي اخلاقي بالاتر و تربيت شده خانواده ها و بيوتات صالح تر باشند مطمئنا حوزه دين در شهرستان تقويت مي شود.

وي بيان كرد: ارتقا به سطوح عالي و تحصيل تخصص در استان ها در اولويت است و بايد ظرفيت ها را با حفظ پذيرش از سطح 2 و انگيزه براي داوطلبان متدينه براي حضور در حوزه ها فراهم سازيم و سطح سه و چهار كه سطح فاخر حوزوي است بايد تقويت شود.

حجت الاسلام والمسلمين بهجت پور با تاكيد بر اينكه حوزه بايد از درون قوي شود، افزود: اصلاح برنامه آموزشي شعار حوزه علميه خواهران است.

وي با اشاره به لزوم پيگيري بودجه صندوقي تصريح كرد: يكي از جلوه هاي توجه به مدرسه و محور شدن فعاليت هاي درون مدرسه اين بودجه است.

مدير حوزه هاي علميه خواهران بيان كرد: قانون گرايي شعار جدي حوزه علميه خواهران است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.