مبلغ دینی:

انتظار حقیقی امام زمان(عج) در سایه عمل به دستورات الهی محقق مي شود

شناسه خبر : 96532

1399/08/28

تعداد بازدید : 40

انتظار حقیقی امام زمان(عج) در سایه عمل به دستورات الهی محقق مي شود
خانم بیدکی طلبه مبلغ مدرسه الزهرا(سلام الله عليها) آباده طشک گفت: همه ما باید تلاش کنیم در عصر غیبت یک منتظر واقعی باشیم و انتظار حقیقی در سایه عمل دستورات الهی محقق می شود.

به گزارش خبر گزاری کوثر از استان فارس، سیده مدینه بیدکی در نشست اخلاقی که با حضور طلاب، اساتید وکارکنان مدرسه الزهرا(سلام الله عليها) آباده طشك در فضای مجازی برگزار شد، به بيان وظایف طلاب در زمان غیبت پرداخت وگفت: طلاب حوزه باید بدانند گرچه حضرت از نظرها غائب هستند اما بر اخلاق، رفتار و اعمال ما کاملا اشراف دارند پس باید به گونه ای رفتار کنیم تا رضایت ایشان را جلب سازيم.

وی افزود: در صورتيكه طلبه ای در همان مسیری که مورد نظر آن حضرت است، گام برداشته و به وظیفه خود عمل کند به طور حتم مورد عنایت ایشان قرار خواهد گرفت، وظیفه حوزه علمیه برای پرداختن به مسائل دوران غیبت و امام زمان(عج الله تعالي ) بسیار سنگین بوده زیرا که ما بر سر سفره آن حضرت نشسته ایم ونباید نسبت به این موضوع بی توجه باشیم.

این مبلغ دینی عنوان کرد: صبر، یاد منجی، اصلاح، ایجاد روحیه امید، بصیرت به دین و دعوت به حماسه عاملی برای حفظ دین در زمینه سازی برای ظهور است.

وی همچنین تصریح کرد: مهمترین وظیفه شیعیان فراهم کردن بسترهای لازم برای ظهور حضرت است بنابرين همه ما باید تلاش کنیم در عصر غیبت یک منتظر واقعی باشیم، انتظار حقیقی در سایه عمل به دستورات الهی محقق می شود، شک و تردید در جامعه در صورتی که پاسخ داده نشود می تواند ایمان مردم را نسبت به امامت و ولایت متزلزل سازد، بنابرين مقابله با شبهاتی که در مورد امام زمان(عج) پدید آمده، وظایف علما و دانشمندان در این عصر است.

وی در بخش پایانی سخن خود با اشاره به اینکه در عصر غیبت وظیفه هدایت و راهنمایی مردم بر عهده علما و روحانیت است، تصریح کرد: مساله امام زمان(عج الله) بسیار مهم است، تا جایی که پیامبر اکرم(صلي الله عليه و آله) و همه امامان(علیه السلام) به آن پرداخته اند، وظیفه حوزه علمیه برای پرداختن به مسائل دوران غیبت وامام زمان(عج الله تعالي) بسیار سنگین بوده زیرا که ما بر سر سفره آن حضرت نشسته ایم ونباید نسبت به این موضوع بی توجه باشیم.