مدیر حوزه علمیه خواهران:

طلاب با تبلیغ، مطالبات به حق مردم را بازگو می کنند

شناسه خبر : 96476

1399/07/21

تعداد بازدید : 64

طلاب با تبلیغ، مطالبات به حق مردم را بازگو می کنند
مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر گفت: تبلیغ فرصتی را برای حوزه علمیه ایجاد کرده است تا طلاب در کنار نقش هدایتی خود، مطالبات به حق مردم را نیز بازگو کرده و پرچم خدمت به مردم را با صلابت به حرکت درآورند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی در گفت و گو با خبرگزاری کوثر از بوشهر، کارکرد طلبه را در سه محور هدایت دینی، سیاسی و خدمت به مردم برشمرد و گفت: ویژگی بارز طلاب و هویت طلبگی آنان، این سه کارکرد است که فصل جدا نشدنی جامعه طلبگی است و چنانچه هر کدام به فراموشی سپرده شود، ویژگی های دیگر اثر چندانی در جامعه نخواهد داشت و هدایت دینی بدون هدایت سیاسی و غم خواری مردم و کمک به آنان کم اثر خواهد بود.
وی در ادامه افزود: طی ماه های گذشته طلاب بزرگوار و بصیر استان فصل مهمی را در تاریخ روحانیت استان رقم زدند و برگ زرین دیگری را در عرصه خدمت رسانی به مردم عزیز استان بوشهر به یادگار گذاشتند، طلاب جهادی با درک شرایط حاضر در کنار فعالیت های علمی و فرهنگی با فعالیت های مجاهدانه خود روحیه امید و فداکاری را به جامعه استان اهدا کردند.
اسماعیلی همچنین گفت: تبلیغ فرصتی را برای حوزه علمیه ایجاد کرده است تا طلاب بتوانند در کنار نقش هدایتی خود، مطالبات به حق مردم را نیز بازگو کرده و پرچم خدمت به مردم را با صلابت به حرکت درآورند.
سیده زهرا موسوی مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) کنگان در  ادامه گفت: تحصیل در مدارس علمیه، آثار و برکات بسیاری را در زندگی فردی طلاب بر جای می گذارد و موجب کسب توفیقات معنوی بسیاری می شود و همه اینها تنها به شرطی میسر است که هدف از کسب این علوم، تنها رضایت پروردگار باشد.