مدیر مدرسه علمیه خواهران:

دین در تقویت فرهنگ کارآفرینی موثر است

شناسه خبر : 96468

1399/07/18

تعداد بازدید : 58

دین در تقویت فرهنگ کارآفرینی موثر است
مدیر مدرسه علمیه خواهران کنگان با اشاره به اهمیت کارآفرینی گفت: کار آفرینی به نوعی فرآیند نوآوری و بهره گیری از فرصت هاست و دین در تقویت فرهنگ کار آفرینی موثر می باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، سیده زهرا موسوی در جلسه طلاب کارآفرین و شاغل در عرصه اقتصاد مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) کنگان با اشاره به اهمیت کارآفرینی با رویکرد دینی گفت: کار آفرینی به نوعی فرآیند نوآوری و بهره گیری از فرصت هاست، اما این نوآوری زمانی سود آور است که همراه با دین باشد.

وی با بیان اینکه دین در تقویت فرهنگ کار آفرینی موثر است، افزود: مهم ترین عواملی که در امر کارآفرینی تاثیر گزار است، کیفیت می باشد که با بازاریابی و تحقیقاتی که در این زمینه انجام گیرد، به وجود می آید.

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) کنگان در ادامه افزود: کارآفرینی و ایده پردازی از عوامل بسیار مهم در توسعه کشورها و اجتماع است که اسلام برای این امر اهمیت ویژه ای قائل می باشد.

موسوی در ادامه گفت: بانوان طلبه مدرسه علمیه خواهران کنگان علاوه بر نقش مادری، مبلغ دین و عامل جذب اجتماع به سمت دین نیز می باشند، با این وجود طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در سال جهش تولید توانسته اند با کار آفرینی و تولید، رشد اقتصاد جامعه را فراهم سازند.

شیرین شهامتی فرد معاون پژوهش این مدرسه در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت های جهادی بانوان طلبه با محوریت کارآفرینی در امر اقتصاد گفت: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تهدید ها را باید به فرصت تبدیل و با فعالیت در این زمینه می توان به اقتصاد کشور کمک کرد.

شهامتی فرد در پایان افزود: تقریبا بیش از ۳۰ تن از بانوان طلبه این مدرسه آغاز به فعالیت اقتصادی در زمینه تولیدات مختلف کرده اند و این فعالیت ها در سه محور خیاطی، فروشندگی پوشاک زنانه و بچه گانه و تولید و فروش مواد غذایی سالم و طیب می باشد.