مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب میناب از هرمزگان:

کاهش معنویت، مهمترین دلیل بروز آسیب‌های اجتماعی است

شناسه خبر : 95787

1399/06/28

تعداد بازدید : 74

کاهش معنویت، مهمترین دلیل بروز آسیب‌های اجتماعی است
مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب میناب گفت: از دلایل وجود آسیب‌های اجتماعی، کاهش معنویت است و نباید گذاشت زندگی مردم با کم رنگ شدن دین، دچار تنش و آسیب شود.

"خانم بی بی معصومه میر جلیلی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از هرمزگان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) بیان کرد: ۲ مقوله، حیا در زنان و غیرت در مردان است که هرگاه این دو مورد به فراموشی سپرده شود، به تدریج آسیب‌ها و مشکلات به جامعه روی می آورد.

استاد حوزه خاطر نشان کرد: ضعف در باور‌های دینی، لقمه‌حرام، گناه، دنیاپرستی، بی توجهی خانواده ها به مسائل دینی فرزندان و غیره، از عوامل کاهش معنویت در جامعه است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها) ادامه داد: باید اعتقاد و معرفت به امامان معصوم (علیهم السلام) را بیشتر و کامل‎تر بیان کرده و از راه های مختلف، این معارف را ترویج و گسترش داد.

کارشناس دینی اظهار داشت: اگر باورها در زندگی فردی و اجتماعی، بر اساس اعتقادات صحیح و در مسیر اهداف آفرینش باشد، زندگی، توأم با سلامت و سعادت خواهد بود و از آسیب های اجتماعی تا اندازه ی زیادی پیشگیری خواهد شد.

خانم میرجلیلی با بیان اینکه عادت بر گناه از دیگر علت‌های کاهش معنویت در جامعه است، افزود: اگر گناه عادی شود، زشتی آن از بین رفته و این موضوع بر معنویت انسان اثرگذار است.

وی در پایان تاکید کرد: اثر هر یک از این عوامل کاهش معنویت در جامعه را می توان با راهکارهای مناسب و بهره گیری هر چه بیشتر از رهنمودهای دینی، در جامعه کاهش داد.