دوره آموزش خبر نویسی در حوزه های علمیه خواهران کشور به میزبانی استان مرکزی برگزار می‌شود

شناسه خبر : 95762

1399/06/29

تعداد بازدید : 47

دوره آموزش خبر نویسی در حوزه های علمیه خواهران کشور به میزبانی استان مرکزی برگزار می‌شود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان مرکزی گفت: دوره آموزشی با عنوان «خبر، خبرنگاری و خبرنویسی» به این استان برای مدیران، معاونان و رابطان خبری مدیریت استان های کل کشور برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین فاضل حسامی روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری کوثر از استان مرکزی، بیان کرد: دوره مذکور با توجه به اهمیت مقوله اطلاع رسانی، ارتباط موثر و دوسویه با رسانه ها و در راستای برنامه های آموزش محور و ارتقاء سطح دانش خبری به همت و میزبانی مدیریت حوزه علمیه این استان برای برخی از مسوولان حوزه های علمیه خواهران کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در زمان برگزاری دوره آموزشی، گفت: شیوع بیماری کرونا نباید پایان آموزش و یادگیری باشد و تدابیر لازم را برای ادامه روند زندگی با حفظ سلامت را باید بیاندیشیم.

 این مقام مسوول اضافه کرد: دوره خبر، خبرنگاری و خبرنویسی در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مرکزی به صورت حضوری و شرکت 20 نفر از معاونان و رابطان خبری این استان و به صورت برخط «آنلاین» در مدیریت حوزه های علمیه خواهران کل کشور برگزار می شود.

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان پس از حضور در این دوره ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول خبرنویسی و گزارش نویسی می توانند نسبت به تهیه اخبار  و گزارش رویدادهای مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی و همچنین انجام و تنظیم متون مصاحبه ای اقدام کنند.

حسامی با اشاره به اینکه کلیه مدیران، معاونان و کارکنان حوزه های علمیه سراسر کشور می توانند با ورود به سامانه برای شرکت در این دوره ثبت نام کنند، گفت: این دوره به صورت کارگاه یک روزه  در روز یک شنبه 30 شهریور از ساعت 10 صبح تا 17 عصر توسط خانم الهام محصل برگزار خواهد شد.