استاد حوزه علمیه خواهران:

سرلوحه اعمال طلبگی، حفظ روحیه اخلاص است

شناسه خبر : 95757

1399/06/27

تعداد بازدید : 56

سرلوحه اعمال طلبگی، حفظ روحیه اخلاص است
استاد حوزه علمیه خواهران یزد در نشست اخلاقی طلاب جدیدالورود گفت: راه رسیدن علم به قلب، رعایت تقوا و اخلاص است و حفظ روحیه اخلاص سرلوحه اعمال طلاب است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم سکینه ساروخانی در جمع طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه معصومیه یزد بیان کرد: همه طلاب با نیت خالص وارد مدارس علمیه می شوند ولی حفظ روحیه اخلاص مهم تر است.

وی با بیان این که علم به زیاد خواندن و زیاد یادگرفتن نیست، افزود: علم نوری است که خداوند به قلب هر کس که بخواهد وارد می کند.

استاد حوزه علمیه خواهران یزد اصل ورود به حوزه را «تقوا» دانست و گفت: هر چه را یاد می گیریم اگر برای نمره باشد فایده چندانی نخواهد داشت و نباید در هیچ حالی خود را برتر از دیگران بدانیم.

وی یادآور شد: مرحوم آیت الله مشکینی می فرمودند: «دنیای الآن ما دنیای تمدن است نه توحش، از نظر تکنیک پیش رفتیم ولی از نظر عمل پس رفتیم» و اکنون ما به عنوان طلبه باید به وظایف خود آگاه باشیم.

خانم ساروخانی خاطرنشان کرد: ببرای ظهور برنامه‌ریزی و تلاش مضاعف همراه با افزایش نورانیت باطن و اخلاص لازم است  و طلبه باید با موعظه گری خود و به دنبال رشد فضایل اخلاقی باشد.

وی با اشاره به اینکه حضرت صاحب الزمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) خطاب به جد بزرگوارشان می فرماید: من صبح و شام بر شما گریه می کنم، افزود:  طلاب  باید حداقل صبح و شب به امام حسین(علیه السلام) سلام داده و ارتباط با آن حضرت را وسیله تقرب به خدا بدانند.

خانم ساروخانی در پایان تصریح کرد: بهترین وسیله تقرب به خدا، اشک برای امام حسین(علیه السلام) است، حتی اگر گریه مقدور نیست باید یک یا دو جمله مصیبت اباعبدالله(علیه السلام) و یارانش را به خاطر بیاوریم و توسل بجوییم.