مدیر مدرسه علمیه خواهران:

علم توام با معنویت برای موفقیت طلاب ضروری است

شناسه خبر : 95736

1399/06/30

تعداد بازدید : 57

علم توام با معنویت برای موفقیت طلاب ضروری است
مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه(سلام الله علیها) فسا در استان فارس گفت: علم توأم با معنویت، خلاقیت، تولید علم و فکر لازمه کار یک طلبه موفق می باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم سمیه نکوئیان در جلسه ای که به مناسبت بازگشایی حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، با اشاره به آیات ۹سوره زمر و ۱۱مجادله به بیان مقام و درجات و موقعیت عالمان پرداخت و علم توأم با معنویت، خلاقیت، ابتکار و تولید علم و فکر را لازمه کار یک طلبه موفق دانست.

وی در ادامه به بعد انگیزه و هدف در تمام دوران تحصیل اشاره کرد و گفت: هر طلبه ای در بدو ورود به حوزه باید نسبت به هدفش شناخت تفصیلی داشته باشد تا به ارتقای علمی و معنوی دست پیدا کند.

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه(سلام الله علیها) فسا همچنین با بیان روایتی از امام صادق(علیه السلام) از طلاب خواست که در تمام عرصه‌های زندگی زی طلبگی از جمله وضع ظاهری و پوشش، مخارج و سطح زندگی و عرفیات طلبگی را رعایت کنند.

وی در پایان رمز موفقیت را توکل به خداوند و توسل به حضرات معصومین(علیهم السلام) دانست و اظهار کرد: امید به آینده، جدیت در تهذیب و تحصیل، برنامه‌ ریزی و نظم، اهتمام به حفظ سلامت جسمی و روحی، احترام به دیگران و استفاده حداکثری از فرصت جوانی در موفقیت طلاب نقش بسزایی دارد.