رئیس هیئت امنا مدرسه علمیه خواهران:

مردمی بودن، سبب جاودانه شدن عالِم می شود

شناسه خبر : 95723

1399/06/26

تعداد بازدید : 31

مردمی بودن، سبب جاودانه شدن عالِم می شود
رئیس هیئت امنا مدرسه علمیه خواهران گفت: ساده زیستی و مردمی بودن سبب جاودانه شدن عالِم می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کوثر از یزد، خانم منصوره قیاسی در نشست مجازی با اساتید مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد با بیان اینکه  انسان با دعا می تواند قضا و قدر را تغییر دهد افزود: قوم بنی اسرائیل برای ظهور منجی خود به درگاه خداوند دعا کردند و خداوند حضرت موسی(علیه السلام) را ۱۷۰ سال زودتر برای آنها فرستاد و ما نیز می توانیم با دعا، ظهور حضرت ولی عصر(ارواحنا فدا) را جلو بیندازیم.

وی خطاب به اساتید حوزه علمیه خواهران بیان کرد: خانواده و اجتماع از بانوان طلبه که عالمه اند انتظار دارند، بنابراین زندگیتان  زیر ذره بین است و مطمئن باشید هر سختی در این راه به شما برسد پاداش دارید.

رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد ابراز کرد: از خداوند بخواهیم  تا ما را از وسوسه های شیاطین انسی در امان دارد؛ در زندگی علمای قدیم و جدید بارها دیده ایم هر عالمی ساده تر پوشیده و خاکی تر و مردمی تر بوده بیشتر مردم او را دوست داشتند و جاودانه هم شده است.

وی افزود: به سیره آیت الله مرعشی نجفی(رحمه الله علیه) بنگرید، وقتی قصد دارد پدر را به امر مادر بیدار کند، بین اطاعت امر مادر و بیدار کردن پدر متحیر می ماند، صورت بر کف پای پدر می گذارد و این اخلاص آیت الله مرعشی نجف(رحمة الله علیه) جاودانه می شود.

استاد حوزه با اشاره به اینکه هر عمل و اقدامی باید برای خدا باشد، گفت: بنا بر سخن  رسول اکرم(صلی الله علیها)  اهل عمل بودن، سبب تأثیر گذاری سخن می شود .

قیاسی در پاسخ به این سوال که«آن همه عالم بزرگوار در طول تاریخ بودند، چرا تنها یک عده ای خاص مطرح شدند؟» گفت:  این ها کسانی بودند که در طول زندگی به آنچه شنیدند عمل کردند و آن « وجلت قلوبهم» برایشان ایجاد می شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به نماز شب توسط طلاب افزود: اگر می‌خواهید به جایی برسید با نماز شب،  تلاوت قرآن،  انجام واجبات و ترک گناه میسر خواهد بود.

این مقام مسئول، رسیدگی به امور طلاب را از سوی مدیر، اساتید و کارکنان مدرسه  یادآور شد و افزود:  خود را ملزم کنید در ابتدای کلاس درسی خود، آیه، روایت، سیره عملی علما یا مسئله سیاسی روز را مطرح کنید.

خانم قیاسی در پایان خاطر نشان کرد: مطالب اخلاقی به اندازه درس اهمیت دارد و اساتید باید خودشان به مسائل روز آگاه باشند تا بتوانند سئوالات طلاب را پاسخ دهند.