امام جمعه فامنین:

وظیفه طلاب تبلیغ و حفاظت از اسلام واقعی است

شناسه خبر : 95691

1399/06/26

تعداد بازدید : 47

وظیفه طلاب تبلیغ و حفاظت از اسلام واقعی است
امام جمعه فامنین گفت: وظیفه طلاب در ابتدای امر خودسازی در کنار تحصیل و سپس تبلیغ و حفاظت از اسلام واقعی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، حجت الاسلام و المسلمین رضا مصباح در نشستی با عنوان«طلبگی» در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) فامنین گفت: طلاب باید پرچمدار و علمدار امام عصر(عج الله تعالی) باشند، همچون حضرت ابوالفضل العباس(ع) که علمداری بی مانند بود.

وی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به خواهران طلبه و اساتید بیان کرد: خداوند به طلاب توجه خاصی دارد زیرا کسی که راه تفقه در دین را انتخاب کرده مورد عنایت می باشد.

مصباح اذعان کرد: امام حسین(علیه السلام) به دلیل بندگی خداوند و رضایت خدای متعال، جان خود و عزیزانش را فدا کرد و علمداری امام حسین(علیه السلام) بالاترین افتخار است که این امر را حضرت ابوالفضل(علیه السلام) انجام دادند و اکنون ما طلاب باید علمدار امام زمان(عج الله تعالی) باشیم و تمام توجه خود را معطوف تحصیل جدی کنیم تا بتوانیم طلبه ای مفید و باسواد شویم.
وی با اشاره به اهمیت تحصیل در حوزه و توفیقات ارزشمند در مسیر طلبگی اظهار داشت: طلبه باید در زندگی فردی خود برنامه ریزی داشته باشد تا به موفقیت نائل شود.
امام جمعه فامنین افزود: وظیفه طلاب در ابتدای امر خودسازی در کنار تحصیل و سپس تبلیغ و حفاظت از اسلام واقعی است زیرا که فردی که عطر آگین شود میتواند دیگران را نیز عطر آگین کند، همانند صحابه امام حسین (ع) که عطرش نه تنها کربلا بلکه عالم را پر کرد.
وی در پایان تصریح کرد: انسان هایی که در مسیر رضایت الهی و بندگی و اطاعت قدم بر می دارند، در هر صورت عاقبت بخیر می شوند.