معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب میناب :

بزرگ ترین نقش امام سجاد(ع)، تدوین تفکر اصیل اسلامی است

شناسه خبر : 95676

1399/06/24

تعداد بازدید : 55

بزرگ ترین نقش امام سجاد(ع)، تدوین تفکر اصیل اسلامی است
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب میناب گفت: بزرگترین نقش امام سجاد (ع) این است که تفکر اصیل اسلامی، یعنی توحید، نبوت، مقام معنوی و ارتباط انسان با خدا را تدوین کرده و مهمترین بخش صحیفه سجادیه را در همین راستا قرار داده است.

خانم زهرا صالحی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از هرمزگان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت،
 امام سجاد (علیه السلام) بیان کرد: امام سجاد (علیه السلام) قافله اسلامی را که پس از واقعه عاشورا، در کمال پراکندگی و آشفتگی بود، تا اندازه چشم گیری پیش برده است.

استاد حوزه با بیان اینکه تفکر اسلامی، همان هدف گیری معنویات و حرکت در راه رسیدن به آرمان های معنوی و اسلامی است، اظهار داشت: تفکر اسلامی، نقطه مقابل حرکت مادی مردم آن زمان است.

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب (س) خاطر نشان کرد: تدوین اندیشه اسلامی به صورت صحیح، اثبات حقانیت اهل بیت (علیهم السلام) و استحقاق آن ها نسبت به امامت و ولایت، ایجاد تشکیلات منسجم برای پیروان آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم)، سه کار اصلی بود که امام سجاد (علیه السلام) در آن زمان پر خطر، برعهده داشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه امام سجاد (علیه السلام) از پخته ترین و کار آمدترین فعالیت ها بهره گرفته است، تاکید کرد: آن بزرگوار، انسانی است که در راه هدف مقدس، یعنی تحقق بخشیدن به حکومت خدا در زمین و عینیت بخشیدن به اسلام، تمام کوشش خود را به کار برده است.