کارشناس و استاد حوزه:

حوزویان خود را از مردم جدا نکنند

شناسه خبر : 95570

1399/06/24

تعداد بازدید : 80

حوزویان خود را از مردم جدا نکنند
استاد حوزه با یادآوری هدف همه انبیا و اولیای الهی برای دعوت مردم به خداپرستی گفت: حوزه و حوزویان نباید خود را از مردم جدا کنند، بلکه همواره باید با مردم باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی محمدی در آیین بازگشایی سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه خواهران معصومیه(سلام الله علیها) یزد وابسته به آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(علیه السلام) با اشاره به حدیثی از امام صادق(علیه السلام) بیان کرد: امام صادق(علیه السلام) می فرماید که«من تمام علوم و دانش ها را در چهار چیز یافتم خداشناسی،خودشناسی، وظیفه شناسی و  آسیب شناسی»؛ عمل به این حدیث از اساسی ترین امور زندگی است و اگر بر روی این محور حرکت کنید، موفق خواهید شد.

وی افزود: کتب درسی حوزه و دانشگاه و مدارس باعث ترقی انسان ها می شود که یکی از دو قسمت علم است و قسمت دیگر واژه «علم»که ۷۷۹بار در قرآن آمده، به معنای درک و فهم است.

استاد حوزه با اشاره به وجود شبهات بسیار در جامعه با موضوع دین تأکید کرد: طلاب علوم دینی باید خوب درس بخوانند تا بتوانند شبهات را پاسخ دهند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی ابراز کرد: اینکه یک شخصی در فضای مجازی حرف هایی می زند و میلیون ها دنبال کننده دارد، نشانه تشنگی مردم برای یافتن پاسخ های خود و سیراب شدن است.

وی یادآور شد: جامعه نیازمند حضور طلاب«عمومی» و طلاب با گرایش های«تخصصی» علوم حوزوی است یعنی یک طلبه باید سطح عموم را بداند و اگر مراجعه ای به او شد، بتواند پاسخگو و راهنمای مردم باشد و در مسائل تخصصی مراجعان را به متخصص ارجاع دهد.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به خاطره ای از مرحوم آقا بزرگ تهرانی افزود: وقتی ایشان فوت کردند روی سینه شان زخم ها و خراش هایی بود، زیرا در اواخر عمرشان دستشان می لرزید و کتاب می خواندند و اثر این کتابها روی سینه شان می ماند و موجب جراحت شده بود.

وی تأکید کرد: طلبه باید به طور دائم در حال یادگیری و تلاش باشد و به مطالعه عشق بورزد و در این راه از سرزنش ها نهراسد.

استاد حوزه اظهار کرد: بیش از ۳۰۰شبکه ماهواره ای علیه دین فعالیت دارد و بازار شبهه افکنی در جهان علیه اسلام داغ است و این وظیفه طلاب را برای تعامل با ادیان، نجات انسان ها و ترویج حقانیت اسلام و شیعه دو چندان می کند.

حجت الاسلام رفیعی با یادآوری هدف همه انبیا و اولیای الهی برای دعوت مردم به خداپرستی گفت: حوزه و حوزویان نباید خود را از مردم جدا کنند، بلکه همواره باید با مردم باشند.