مدیرکل امور تبلیغی حوزه های علمیه خواهران:

حسینیه مجازی در حوزه بین الملل طی ایام محرم فعالیت می کند/برگزاری 5 وبینار

شناسه خبر : 95263

1399/06/13

تعداد بازدید : 143

حسینیه مجازی در حوزه بین الملل طی ایام محرم فعالیت می کند/برگزاری 5 وبینار
مدیرکل امور تبلیغی حوزه های علمیه خواهران ابراز کرد: در حوزه بین الملل، حسینیه مجازی در دهه سوم محرم تا ایام اربعین به چند زبان در شبکه مجازی برگزار می شود.

خانم ماندانا جلالی در گفت و گو با خبرگزاری کوثر با اشاره به فعالیت های تبلیغی ماه محرم در حوزه بین الملل افزود: تاکنون پنج وبینار طراحی شده که از 17 شهریور ماه برگزار می شود.
وی بیان کرد: در حوزه آفریقای غربی به مدت 10 شب منبر آنلاین برگزار شد که در این دهه نیز در چندین کشور دیگر این مراسم ادامه می یابد.
مدیرکل امور تبلیغی حوزه های علمیه خواهران گفت: آموزش مبلغان در دو حوزه آموزش مبلغ کشور عراق ویژه مبلغان عرب زبان خوزستان و بحث مدرسه اربعین در 6 کارگروه با همکاری دانشگاه امام صادق(ع) به صورت مجازی برگزار می شود.
وی ابراز کرد: در حوزه بین الملل، حسینیه مجازی در دهه سوم محرم تا ایام اربعین به چند زبان در شبکه مجازی برگزار می شود.
جلالی با بیان اینکه امسال با شیوع ویروس کرونا استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ایام محرم افزایش یافته است، افزود: پویش «با هم بگوییم از حسین(ع)» در حال برگزاری است بدین صورت که گروه ها و کانال هایی از سوی مبلغان در تمامی استان ها راه اندازی شده که در ساعات خاصی مراسم عزاداری به صورت مجازی برگزار می شود.
وی بیان کرد: در حوزه فضای حقیقی، تکریم از خانواده شهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری مراسم عزاداری و هدیه به کودکان و نوجوانان در حال اجراست.
مدیرکل امور تبلیغی حوزه های علمیه خواهران گفت: مدیریت های استانی به حمایت و پشتیبانی از مجالس عزاداری بانوان اقدام کرده و تلاش داشتند تا مکان های بزرگ را برای برگزاری مجالس عزاداری بانوان فراهم کنند.
وی با اشاره به بزرگداشت هفته دفاع مقدس افزود: با توجه به پیوند هفته دفاع مقدس با ایام محرم، مبلغان نمایشگاه تصویری در استان ها و مراسم ختم قرآن را برگزار می کنند.