معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران:

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای سهولت در تحصیل بانوان طلبه ضروری است

شناسه خبر : 94993

1399/06/30

تعداد بازدید : 49

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای سهولت در تحصیل بانوان طلبه ضروری است
معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای سهولت در تحصیل بانوان طلبه را ضروری است
به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین مجبتی فاضل در نشستی با مدیر و معاون حوزه علمیه خواهران استان بوشهر ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته جهت تحول در حجم دروس اظهار کرد: در نظر گرفتن اقتضائات زندگی بانوان طلبه و نقش او در جامعه در این تحول ضروری است.
 
معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران گفت: ۲۰ واحد اقتضائی برای طلاب در نظر گرفته شده است که می توان از ظرفیت این واحدها برای پیشرفت علمی طلاب و تقویت علوم تحصیل شده، آشنایی آنان با دروس مقطع سطح سه و نیازهای روز و منطقه مانند سواد رسانه و مهارت های زندگی و غیره استفاده کرد.

وی همچنین با اشاره به لزوم استفاده از آموزش مجازی افزود: با توجه به مسائل عدیده ای که بانوان به ویژه بانوان متاهل دارند، می توان با استفاده از ظرفیت آموزش های مجازی این مشکلات را کاهش داد و در تحصیل بانوان سهولت چشمگیری را ایجاد کرد.

حجت الاسلام والسملمین فاضل همچنین با تاکید بر لزوم ایجاد گروه های علمی در مدارس ادامه داد: با استفاده از ظرفیت نیروهای علمی بومی حاضر در استان، می توان گروه های علمی با موضوعات مختلفی را ایجاد کرد و برای مثال می توان با تکیه بر قدرت علمی نماینده ولی فقیه در استان و شاگردان ایشان می توان گروه علمی ادبیات عرب را تاسیس کرد و از این طریق توسعه این رشته را در استان بوشهر رقم زد.   

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر به ارائه گزارشی از تعداد مدارس علمیه خواهران فعال در سطح استان، تعداد طلاب در حال تحصیل و فارغ التحصیل پرداخت و همچنین به وضعیت ساختمان های این مدارس اشاره کرد.

در ادامه جلسه زهرا صداقت، معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران بوشهر با اشاره به طرح های پژوهش محور، از نیاز به اجرای این قبیل دوره ها به ویژه در مقطع سطح سه گفت و ابراز کرد: می توان از طریق طرح های پژوهش محور، رشته های تلفیقی مانند فقه رسانه، مدیریت پژوهشی و غیره را ایجاد کرد.