معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران:

دوره آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه برگزار می شود

شناسه خبر : 94528

1399/05/16

تعداد بازدید : 253

دوره آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه برگزار می شود
معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران بیان کرد: دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نسبت به برگزاری دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه اقدام خواهد کرد.

خانم معصومه ظهیری در گفت و گو با خبرگزاری کوثر اظهار داشت: بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، زمان ثبت نام در آزمون مشاوران خانواده سال٩٩ از  15 ام تا 21 مردادماه ۱۳۹۹ تمدید شد.

وی ادامه داد: مطابق این اطلاعیه و با توجه به تسهیل صورت گرفته در شرایط شرکت در آزمون، دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر رشته مطالعات زنان و طلاب سطح سه مطالعات زنان با دارا بودن شرايط حداقل سن ٣٠ سال و سابقه ٢ سال کار مرتبط می‌توانند از روز چهارشنبه ١٥مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش كشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به مطالعه دقیق آگهی و ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران با اشاره به امکان شرکت دانشجویان رشته مطالعات زنان در این آزمون برای نخستین بار افزود: فرایند اخذ پروانه مشاوره خانواده در قالب آزمون کتبی در روز جمعه چهار مهرماه از طریق سازمان سنجش و زیر نظر مرکز وکلا و مشاوران خانواده قوه قضاییه و مصاحبه شفاهی(عملی) در زمستان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه محاکم قضایی در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده مصوب ۱۳۹۳، پرونده های اختلافات زوجین و دادخواست های طلاق را به مشاورین دارای این پروانه ارجاع خواهند داد، افزود: داوطلبان با توجه به رشته دانشگاهی خود، علاوه بر پاسخ به سوالات عمومی، در حوزه های مشاوره روانشناختی، مشاوره حقوقی و مذهبی و مشاوره مددکاری اجتماعی که سوالات آن ها بصورت جداگانه طرح خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

ظهیری بیان کرد: دانشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و جامعه الزهرا(سلام الله علیها) نسبت به برگزاری دوره مجازی آمادگی این آزمون اقدام خواهد کرد.