استاد حوزه خواهران:

وصیت امام باقر(ع)، سبب جان گرفتن جریان اصیل اسلامی شد

شناسه خبر : 94365

1399/05/08

تعداد بازدید : 67

وصیت امام باقر(ع)، سبب جان گرفتن جریان اصیل اسلامی شد
خانم مدرسی، استاد حوزه گفت: وصیت امام محمد باقر(علیه السلام) مبنی بر برپایی مراسم سوگواری در منا به مدت ده سال ، سبب جان گرفتن جریان اصیل اسلامی شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم مریم السادات مدرسی، در مراسم مجازی شهادت امام محمد باقر(علیه السلام)، وصیت آن حضرت را در بین ائمه اطهار(علیهم السلام) بی سابقه خواند و افزود: در دوران انحراف تعالیم اسلامی و جعل احادیث، این اقدام بهترین فرصت برای تبلیغات وسیع علوم دینی و معارف حقه الهی بود.

وی اظهار داشت: امام محمد باقر و امام جعفر صادق(علیهما السلام) از موقعیت سیاسی روزگار برای پایه ریزی دانشگاه تشیع و علوم اسلامی، تربیت شاگردانی عالم، عامل و شایسته برای نشر معارف حقه بهره گرفتند و به فرموده رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) سازماندهی پنهانی حکومت اسلامی، در زمان ایشان صورت گرفت.

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه مبارزه فرهنگی در دین به معنای نشستن و بیان احکام نیست، یاد آور شد: امام باقر(علیه السلام) در درجه اول، فرهنگ اسلامی و حق را جایگزین فرهنگ غیر اسلامی کردند.

خانم مدرسی روش مبارزه حضرت با زمامداران  را به صورت غیر مستقیم بیان و تاکید کرد: این مبارزه یک شالوده ایدئولوژیک و تقیه سیاسی را به همراه داشت اما در عین حال جهت و آرمان اصلی شیعه برای یاران خاص، بازگو می شد.

وی هدف اصلی مبارزه را ایجاد حکومت علوی خواند  و افزود: امام باقر(علیه السلام)، یاران خاص خود را در زمینه سازی و ایجاد حکومت  علوی ترغیب و تشویق می کرد.

کارشناس مذهبی با اشاره مجدد به وصیت امام(علیه السلام)، آن را باعث روشنگری و فهم بشریت دانست و افزود: این همان چیزی که بعد از شهادت مردان بزرگ ایجاد می شود و مصداق عینی اش در دوران اخیر، شهادت سردار سلیمانی بود.

استاد مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد در پایان با اشاره به ایام حج، اظهار امیدواری کرد  با نابودی ویروس منحوس کرونا و ویروس منحوس تر(آل سعود)، زیارت حرمین شریفین نصیب و روزی همه شیعیان شود.