حوزه علمیه خواهران اهرم بوشهر جشن ازدواج ساده و صمیمی طلبه خود را برپا کرد

شناسه خبر : 93317

1399/04/09

تعداد بازدید : 1004

حوزه علمیه خواهران اهرم بوشهر جشن ازدواج ساده و صمیمی طلبه خود را برپا کرد
مدیر مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) شهرستان اهرم بوشهر گفت: جشن ازدواج یکی از خواهر طلبه با هدف ترویج ازدواج اسان در این مدرسه برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، سلیمه بابائی نیا، مدیر مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) شهرستان اهرم ، از برگزاری جشن ازدواج خواهر طلبه این مدرسه در روز ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت خبر داد و گفت:  مراسم عقد طلبه حوزه علمیه ریحانه النبی(س) در سالن اجتماعات حوزه علمیه برگزار شد و خطبه عقد نیز  توسط خدام حرم رضوی (ع) جاری شد. این مراسم با حفظ پروتکل های بهداشتی برگزار شده و حداقل جمعیت ممکن(بستگان درجه یک عروس و داماد) در این مکان حضور یافتند.

مدیر مدرسه ریحانه النبی در ادامه گفت: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم عقد به طور مرسوم، سعی شد تا مراسمی ساده و به دور از تجملات با رعایت کلیه اصول و پروتکل های بهداشتی صادر شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شود.

وی در ادامه گفت: هدف از این مراسم ترویج ازدواج آسان و رعایت حداکثری مسائل بهداشتی در شرایط کنونی جامعه است. در شرایطی که شیوع ویروس کرونا باعث ممنوعیت برگزاری مراسمات شده سعی شد تا با ارائه سبک جدیدی از برگزاری مراسم عقد، این مهم را برای جوانان میسر نمائیم.

ایشان با اشاره به حضور خدام حرم رضوی در این مراسم گفت: از خدام حرم امام رضا (ع) نیز که به مناسبت دهه ی کرامت به استان بوشهر سفر کرده بودند، برای حضور در این مراسم دعوت شد و ضمن حضور در این مراسم با آوردن پرچم حرم رضوی عطر و بوی معنوی خاصی را به مجلس دادند.

بابائی نیا همچنین گفت: در ادامه مراسم خدام رضوی، خطبه ی عقد را نیز جاری نموده و  از طرف حرم امام رضا علیه السلام هدیه ای به عنوان تبرک به عروس و داماد اهدا گردید. همچنین از طرف خیرین مدرسه علمیه ریحانه النبی (ع) نیز مبلغ پنجاه میلیون ریال به عنوان کمک هزینه جهت تهیه جهیزیه، به این زوج هدیه داده شد.