استاد حوزه خواهران:

بانوان مسلمان سیره کریمه اهل بیت(س) را الگوی زندگی خود قرار دهند

شناسه خبر : 93196

1399/04/08

تعداد بازدید : 162

بانوان مسلمان سیره کریمه اهل بیت(س) را الگوی زندگی خود قرار دهند
خانم اکرم میرعرب استاد مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان گفت: سیره کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) اسوه تام برای دختران و بانوان مسلمان بوده تا آموزه های ایشان را در زندگی سرمشق خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم اکرم میرعرب در نشست معرفتی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و دهه کرامت، به صورت مجازی برگزار شد، به بحث پیرامون «شاخصه های الگو بودن حضرت معصومه(سلام الله علیها)» پرداخت و بیان کرد: ایشان ودیعه الهی است که امام صادق(علیه السلام) ده ها سال قبل در روایتی پس از شمردن مکان حرم های خداوند متعال، پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و حضرت علی(علیه السلام)، ابتدا حرم خویش و فرزندان خود را معرفی کرده، سپس به حضور این بانوی بزرگوار در قم بشارت دادند.

وی با بیان این که حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) سرچشمه خوبی ها و کمالات معنوی است، اضافه کرد: ایشان تحت تربیت پدر بزرگوار و برادر گرامی خویش امام رضا(علیه السلام) به درجه عالی تقوا و طهارت دست یافته و از لحاظ آگاهی به مسائل دینی و معارف الهی به رشد بالای علمی رسید.

استاد حوزه، کریمه، طاهره، حمیده و شفیعه روز جزا را از القاب حضرت معصومه(سلام الله علیها) معرفی کرد و افزود: القاب شخصیت های برجسته، جلوه هایی از هویت متعالی آنان را بیان می کند که اندیشیدن در آن ویژگی ها، عظمت واقعی و شخصیت ملکوتی آنان را نشان می دهد.

میرعرب، عفت و پاکدامنی، علم، ایمان، تقوا و صداقت و راستی را از ویژگی های بارز کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) برشمرد و خاطرنشان کرد: ایشان الگویی شایسته برای دختران و بانوان است، لذا آنان سیره علمی و عملی حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) را الگو قرار داده و با تاسی از این بانوی با فضیلت، به کمال انسانیت رسیده و تکامل معنوی، اخلاقی و عملی یابند، زیرا رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی با اهل بیت(علیهم السلام) ممکن نیست.

وی محدثه بودن را از دیگر ویژگی های حضرت معصومه(سلام الله علیها) عنوان کرد و گفت: ایشان با توجه به شناخت محیط سیاسی و اجتماعی خود و با نقل احادیث معتبر، در مسیر حفظ سرچشمه زلال نبوی و نشر و اشاعه معارف الهی گام برداشته و از حریم ولایت و امامت دفاع کردند.

مبلغ حوزه، در ادامه به چالش ها و آسیب های موجود در تربیت دختران اشاره کرد و آداب و رسوم غلط، تهاجم فرهنگی و فضای مجازی را از آن جمله برشمرد و توضیح داد: دختری که می خواهد در مسیر درست و بندگی خداوند گام بردارد، باید فطرت خود را پاک نگه داشته و آن را به گناه، خطا و انحراف از صراط مستقیم آلوده نکرده و راه و رسم زندگی را از اولیای الهی بیاموزند.

میرعرب، حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) را الگوی تام برای دختران و بانوان جامعه اسلامی معرفی کرد و افزود: خداوند در مسیر انسان برای انتخاب های درست، الگوهای کاملی قرار داده است که همگان به رفتار، گفتار و تمام ابعاد زندگی آنان تاسی کنند، لذا سیره کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) اسوه تام برای دختران و بانوان مسلمان بوده تا آموزه های ایشان را در زندگی سرمشق خود قرار دهند.