مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) اردبیل:

حوزه علمیه خواهران نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد

شناسه خبر : 93190

1399/04/07

تعداد بازدید : 153

حوزه علمیه خواهران نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) اردبیل گفت: طلاب حوزه علمیه خواهران با تقویت روحیه دین مداری و دین داری میان بانوان می توانند نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم افسانه جهانی در جلسه نحوه همکاری حوزه علمیه خواهران با مرکز نگهداری از زنان خشونت دیده وابسته به موسسه خیریه ائمه اطهار(علیهم السلام) اردبیل، کم رنگ شدن باورهای اعتقادی در زندگی را از دلایل مهم افزایش طلاق در جامعه دانست و گفت: با بهره گیری از ظرفیت طلاب می توان بانوان جامعه را در زمینه مدیریت خانه و خانواده توانمند کرده و در نهایت از میزان افزایش طلاق پیشگیری كرد.

وی برگزاری دوره های مهارت افزایی در رابطه با سبک زندگی اسلامی را موثرترین راهکار در عرصه مبارزه با آسیب اجتماعی بزرگی چون طلاق و تحکیم بنیان خانواده عنوان کرد و افزود: برای کاهش مشکلات خانوادگی و ایجاد سازش ميان زوجین، مجموعه حوزه علمیه خواهران جهت انجام مشاوره و ارائه آموزه های دینی و مهارت های زندگی در خانه امن موسسه خیریه ائمه اطهار(علیهم السلام) اعلام آمادگی می کند.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) اردبيل ادامه داد: حوزه علميه خواهران نهادی مردمی بوده و در قبال تهاجم فرهنگی و آسیب های اجتماعی جامعه مسئولیت سنگینی دارند که بررسی علل و عوامل بروز معضلات اجتماعی و ارائه راهکار برای حل آنها یکی از رسالت های مهم اين نهاد است.

عزیز طلوعی مدیر عامل موسسه خیریه ائمه اطهار(علیهم السلام) افزود: زمینه تبلیغ طلاب حوزه علمیه خواهران در این مؤسسه را فراهم خواهیم کرد.