حوزه علمیه خواهران استان قم از دختران شهدا تجلیل کرد

شناسه خبر : 93083

1399/04/04

تعداد بازدید : 51

حوزه علمیه خواهران استان قم از دختران شهدا تجلیل کرد
معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان قم گفت: مدیریت حوزه علمیه خواران این استان، همزمان با سالروز میلاد حضرت معصومه(سلام الله علیها) و روز «دختر» در حرم شریف خواهر امام هشتم شیعیان از دختران شهدای مدافع حرم، خدمت، سلامت و امنیت تجلیل به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از قم، خانم نیکزاد گفتاین برنامه با همکاری آستان مقدس حضرت معصومه-سلام الله علیها- و بسیج جامعه زنان برگزار شد. 

خانم دکتر همیز، استاد و مشاور در حوزه خانواده و جوانان در دانشگاه‌ها در این مراسم با اشاره به شاخصه‌های دختران تراز انقلاب اسلامی گفت: این دختران دارای طهارت ظاهری بوده و آگاهی از علوم دنیوی و انس و ارتباط با قرآن کریم از دیگر شاخصه‌های دختران تراز انقلاب است.
 
همیز با تاکید بر اینکه انس با قرآن در مسیر زندگی هادی و راهنمای دختران است، یادآورشد: دختر نمونه در مسیر زندگی همواره متمسک به قرآن و سیره اهل بیت علیه السلام بوده و در مسیر رسیدن به سعادت از ًثقلین جدا نمی شود و این موضوع در زندگی دختران و فرزندان شهدا جلوه بیشتری دارد.
 

از دیگر برنامه‌های این محفل دخترانه، مولودی‌خوانی، اجرای سرود و خوانش بخشی از وصیت‌نامه سردار پرافتخار حاج قاسم سلیمانی بود.

در این مراسم کارگروه فرهنگی کمیته‌ی بانوان کنگره شهدای استان، هدایایی را با دستان پر مهر مادران و به نیابت از پدران آسمانی‌شان به فرزندان عزیز شهدا تقدیم نمود. 

در حاشیه‌ی این مراسم افتتاحیه‌ی دوره‌ی آموزشی-تربیتی بانوان منتسب به شهدا نیز برگزار شد.

گفتنی است برنامه‌های کنگره‌ی شهدا، در سال جاری در استان قم برگزار می‌شود و مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم در این کنگره، مسئولیت کارگروه فرهنگی هنری کمیته‌ی بانوان را بر عهده دارد.